Türk akademisyen sanal meditasyonu Silikon Vadisine taşıdı Türk akademisyen sanal meditasyonu Silikon Vadisine taşıdı


Manisa’da yaşayan 11 yaşındaki Ege Orçun Bozok, "Kütüphanesiz okul kalmasın" projesi kapsamında Hafsa Sultan İlkokulu’na 600 kitap bağışladı.

Özel bir kolejde eğitim öğretimine devam eden  11 yaşındaki Ege Orçun Bozok "Kütüphanesiz okul kalmasın" projesi kapsamında "Paylaşarak Okuyorum"  kampanyasına katıldı. Hafsa Sultan İlkokuluna 600 kitap bağışlayan  Ege Orçun Bozok ailesinin ve arkadaşlarının takdirini topladı.
 “KİTAPLARIN 600 TANESİNİ EGE ORÇUN BOZOK BAĞIŞLADI”
Yunusemre ilçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş kitap okumanın önemine vurgulayarak "Milli Eğitim Bakanlığımızın 'Kütüphanesiz Okul Kalmasın' projesi kapsamında Yunusemre ilçemizde "Paylaşarak Okuyorum" kampanyası başlattık. Şuanda öğrencilerimizden 10 bin kitap geldi. Bugün Yunusemre Hafsa Sultan İlkokulundayız. Bu okulumuzda  kampanya kapsamında 1000 'in  üzerinde kitabımız oldu. Bu kitapların 600 tanesini Ege Orçun Bozok bağışladı. Kampanyamız 21 marta kadar devam edecek.  Hedefimiz kampanya sürecinde 40 bin üstü kitap toplamaktır" dedi. 
“6 YAŞINDAN BERİ KİTAP OKUYORUM”
Hafsa Sultan İlkokulu 600  kitap bağışlayan 11 yaşındaki ise Ege Orçun Bozok  "6 yaşından beri kitap okuyorum. Okuduğum kitapları Hafsa Sultan İlkokuluna hediye ettim. Arkadaşlarımda okusun istiyorum. Bu güne kadar okuduğum 600 kitabı Hafsa Sultan İlkokuluna teslim ettim  mutluyum"  diye konuştu.
Hafsa Sultan İlkokulu öğrencisi Ela merve Doğru ise " Ege Orçun'un getirdiği kitaplar çok güzel kendisine teşekkür  ediyorum. Okulumuzun kitapları çok güzel. Ben kitap okumayı çok seviyorum . İstediğim zaman buradan kitap alıp okuyacağım" dedi. 
Hafsa Sultan İlkokulu öğrencisi Pelin Türker  kitapları çok sevdiğini kitapların arasında kendini  evinde gibi hissettiğini söyledi. 
PROJE 21 MART’A KADAR DEVAM EDECEK
Yunusemre ilçesinde okul kütüphanelerinde  kitap sayılarının arttırılması için Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  "Paylaşarak Okuyorum" kampanyası   başlatıldı. Kampanya  kapsamın  Ege Orçun Bozok Hafsa Sultan İlkokulu 600  kitap bağışladı.  Hafsa Sultan İlkokulu'nda bin kitap toplanırken Yunusemre ilçesinin tamamında  10 bin kitap toplandı. Yunusemre ilçesinde hedefin ise 40 bin kitap olduğu ve kampanyanın  21 marta kadar devam edeceği öğrenildi.