Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin (MESKOP) 2023 yılı  Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Tek listeyle seçime giren 35 yıllık mevcut başkan  Recep Çınar, yeniden başkan seçildi.

MESKOP Genel Başkanlığını 35 yıldır yürüten Recep Çınar'a, 2023 yılı Genel Kurul'unda da rakip çıkmadı. Tek listeyle girilen seçimi bir kez daha kazanan Çınar, Genel Kurul'da yaptığı konuşmada üyelere teşekkür etti. Türkiye genelinde bine yakın kooperatif arasında 8’inci olduklarını vurgulayan Başkan Çınar, “500 milyon liralık finansman hacmi itibariyle 8. kooperatifiyiz. Bu bizi onurlandırıyor. Manisa için takdire şayan bir rakam. Mevduat hesaplarımızda 34 milyon lirayı aşarak Türkiye’de 4. sırada olduğumuzu bir kez daha buradan söylemek istiyorum. Bu sağlıklı çalışmayla, esnafın nabzını güçlü tutmayla elde edildi. Takip oranlarımız 10-11 seviyesindedir. Bu sizin başarınız. Çünkü krediyi alıyorsunuz ama borcunuzu da ödüyorsunuz. Bu bizi çok mutlu ediyor” dedi.

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ

18 Ocak itibariyle Manisa’dan kooperatif seçimlerinin başladığını ifade eden Çınar, 22 tane kooperatifin bulunduğunu ve 30 Ocak’a kadar seçimlerin tamamlanacağını, ardından da bölge birliği seçimlerinin yapılacağını belirtti. Çınar, TESKOMB Genel Kurulu ile seçimlerin tamamlanacağını kaydetti. Başkan Recep Çınar’ın yönetim listesinde Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Destan Bulgay, Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Karaağaç, Manisa Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Mehmet Üzen, Manisa Marangozlar Odası Başkanı Zeki Apak yer aldı. Denetim kuruluna Fevzi Açıkel ve Bayram Şen seçildi.

ESNAFLAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Millet ittifakı İYİ Parti Salihli'de bir araya geldi  Millet ittifakı İYİ Parti Salihli'de bir araya geldi 

Kooperatif Sosyal Tesislerinde gerçekleşen genel kurula Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Hasan Geriter, Başkanvekili ve Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akgül, oda başkanları ve esnaflar yoğun ilgi gösterdi. Divan Başkanlığına Alaşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fatih Çataldere seçildi.