Manisa'da  11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Türkiye Geleceğine Nefes sloganıyla 40 hektarlık alana 53 bin 800 fidan toprakla buluştu. Manisa Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Şehzadeler ilçesine bağlı Sarıalan Köyü'nde fidan dikim töreni düzenlendi. Törene Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Palabıyık, Manisa Celal bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy,  Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk, öğrenciler katıldı.
Manisa Orman İşletme Müdürü Fatih Öztürk, 2019 yılından itibaren ülke genelinde fidan dikme etkinliklirenin düzenlenmeye başladığını ifade etti. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bu yıl Türkiye Yüzyılına Nefes temasının ele alındığını söyleyen Öztürk, daha yeşil bir Türkiye için fidanların dikildiğini açıkladı. Öztürk, Manisa'da her sene ortlama 115 adet orman yangının çıktığını vurgulayarak, yanan alanların yeniden ağaçlandırıldığını belirtti. Öztürk, Manisa'da bu yıl 4 milyon fidan üretildiğini, bunlardan 1,5 milyon fidanın dikildiğini kaydetti.

Kaymakam Arıkan anaokulu öğrencileriyle buluştu Kaymakam Arıkan anaokulu öğrencileriyle buluştu

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Sarıalan Köyü'nde 3 hektarlık alanda 5 binf idan olmak üzere il genelinde 40 hektarlık alanda 53 bin 800 fidan dikildiğini vurguladı. Konuşmaların ardından Vali Karadeniz ve protokol üyeleri ile öğrenciler binlerce fidanı toprakla buluşturdu.