Şehzadeler ve Yunusemre Belediyesi’nin Spil Dağı'nın eteklerinde bulunan 7 ayrı mahallede başlattığı kentsel dönüşüm projesi ile bölgede yıllardır gecekondularda yaşayan vatandaşlara konforlu bir yaşam alanı sunulacak. Toplamda 473 dekarlık alana yapılacak modern konutlarla Manisa'nın silüeti de değişecek.

50 YILLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR

Manisa’da Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesi’nin  yürüttüğü kentsel dönüşüm projesi ile Spil Dağı eteklerinde deprenme dayanıksız ve kullanım ömrünü yitirmiş evlerin yer aldığı 7 mahallede binlerce vatandaş modern evlerinde oturmaya hazırlanıyor. Şehzadeler’in 50 yıllık kanayan yarası olan 365 dekar alanda bulunan 5 mahallede kentsel dönüşüm çalışmaları devam ederken, Yunusemre’de ise 2 mahallede 108 dekar büyüklüğündeki Lalapaşa ve Mutlu mahallelerinde ilk kazma yakında vuruluyor.

Bakkal sahibi çocuğu böyle kurtardı Bakkal sahibi çocuğu böyle kurtardı

MODERN GÖRÜNTÜYE KAVUŞACAK

Şehzadeler Belediyesi’nin 5 mahalleyi kapsayan projesinde yıkım çalışmaları devam ediyor. Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, İshak Çelebi ve Dilşikar mahallelerinin bulunduğu 365 dönümlük alanda modern konutlar ve dükkanlar yer alacak. Projenin ilk etabında yer alan İshak Çelebi ve Kocatepe mahallelerinde 605 konut ve 54 dükkan yapılacak. Yunusemre Belediyesi’nin de 2 mahallede kentsel dönüşüm çalışmasına başlıyor. Lalapaşa ve Mutlu mahallelerinde hak sahiplerinin yüzde 92’si ile sözleşme imzalandı.