Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde farklı sınav merkezlerinde komisyonlar marifetiyle uygulanan "2022 Yılı II. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı" devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen komisyonlar tarafından sözlü/mülakat şeklinde gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı’nın yapıldığı illerden biri de Bursa oldu.

Bursa Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen sınavda 85 yaşındaki Mercan Taşdemir, "Hafızlık Belgesi" almak için ter döktü.

Kimlikteki isminin Mercan olduğunu ama halk arasında Hafız Adem Hoca olarak tanındığını belirten Taşdemir, ilk defa hafızlık tespit sınavına katıldığını, komisyonun altı soru sorduğunu ve takılmadan okuduğunu söyledi.

BAŞKAN ERTÜRK HEDEFİMİZ “YUNUSEMRE BELEDİYESİ VE MANİSA’DAN EN AZ 3 MİLLETVEKİLİ” BAŞKAN ERTÜRK HEDEFİMİZ “YUNUSEMRE BELEDİYESİ VE MANİSA’DAN EN AZ 3 MİLLETVEKİLİ”

14 yaşında hafızlık eğitimine başlayarak 18 ayda hafızlığını tamamladığını ifade eden Taşdemir, Balıkesir İvrindi ve Savaştepe’nin çeşitli köylerinde 17 yıl fahri imam hatiplik görevi yaptığını kaydetti.

Görev süresi boyunca ezbere mukabele okuduğunu ve 2022 Ramazan ayında ise ezbere sekiz hatim yaptığını dile geitren Taşdemir, "Her ay bir hatim okuyorum ve okudukça okuyasım geliyor. Ömrümün sonuna kadar da okumaya devam edeceğim." dedi.