Bazı bakanlık ve kurumlara 10 bin 24 kadro ihdası Bazı bakanlık ve kurumlara 10 bin 24 kadro ihdası

Abdullah Tekin,her Ramazan ayında Çeşnigir Camii'nde Manisalılara hatimle teravih namazı kıldıran bir imamdı.

Aynı zamanda hafızdı. Abdullah Tekin’in hafızlık süreci diğer iki kardeşine göre daha kolay olur. 12 yaşında hacca giden Abdullah Tekin, hacda hafız olmaya karar verir. Dönemin Karaman Müftüsü Abdullah Sıvacı hacda kendisine hafızlığın faziletlerinden bahseder. Hafız olmasında bunun etkisi olduğunu vurgulayan Abdullah Tekin, "Hafız olunca ilahiyata gitmek istedim. Ancak rahmetli Sıvacı hocam bana İmam-ı Azam gibi büyük imamların geçimini sağlamak için din hizmetleri dışında başka işler yaptığını söyledi. Bu söz doğrultusunda farklı bir alanda tahsil görmek istedim. Yüksek inşaat mühendisi oldum." ifadelerini kullanmıştı.

Daha önce Manisa Manşet Gazetesi'ne bu konuda açıklamalarda bulunan Tekin, merhum babasının 3 oğlunu da hafız olarak yetiştirdiğini ve diğer iki kardeşinin de baba vasiyeti gereği her Ramazan ayında teravihle namaz kıldırdığını belirtmişti. Ortaokul yıllarından beri, yaklaşık 25 yıl boyunca hatimle teravih namazı kıldıran Tekin, son 2 yılda korona nedeniyle bu geleneğini sürdürememişti.

1979 yılında Manisa'da doğan Tekin, ortaokul ve lise eğitimini Manisa'da, yüksek öğretimini Konya Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı. 2004 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden yüksek lisansını alan Tekin, ticari hayatına 2003 yılında Manisa'da kurduğu Osmanoğlu Mühendislik- İnşaat firmasıyla başladı. 2003 yılından itibaren Manisa'da mühendislik faaliyetleri kapsamında projecilik, teknik danışmanlık, müteahhitlik ve son yıllarda yürürlüğe giren kentsel dönüşüm çerçevesinde riskli binaların tespiti ile ilgili hizmet veriyordu. 2012 yılında MÜSİAD Manisa Şubesi Kurucu Başkanlığı görevini üstlendi. Birçok dernek ve vakıfta resmi ve fahri üyelikleri bulunuyordu. İngilizce bilen Abdullah Tekin evli ve üç çocuk babasıydı.