Minikler trafik kurallarını eğlenerek öğreniyorlar Minikler trafik kurallarını eğlenerek öğreniyorlar


Ahmetli İlçe Müftülüğü tarafından "Peygamberimiz, Cami ve İrşat" temalı Mevlidi-i Nebî programı düzenlendi. 
Mevlidi-i Nebî & Camiler Ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla düzenlenen programa Ahmetli Kaymakamı, kurum müdürleri, protokol üyeleri, din görevlileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 
Ahmetli Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı, Kur'an'ı Kerim tilaveti ve Mevlidi-i Nebî konulu sinevizyon gösterimiyle devam etti.  
Manisa Celal Bayar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Erdinçli, "Peygamberimiz, Cami ve İrşat" temalı konferansı verdi.  Erdinçli konferansında camilerin tarih boyunca İslam medeniyetindeki yeri ve fonksiyonlarına değindi, Hz. peygamber'in Müslümanlar için nasıl bir örnek şahsiyet olduğunu ayet ve hadisler ışığında aktardı. Hz. Peygamberin sünnetine ve örnekliğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu dile getirerek ebedi kurtuluşa sadece Kur'an ve sünnete sımsıkı tutunarak ulaşabileceğini belirtti. r. Günümüzde İslam'ı temsil eden Müslümanların dini doğru kaynaklardan sahih bir şekilde öğrenmeleri gerektiğini, her türlü ifrat ve tefritten uzak durarak sıratı mustekim üzere yaşamaya gayret gösterme ve etrafta örnek biri olarak yaşamaya çalışma gibi sorumlulukların olduğunu söyledi. 

Program Manisa Sultan Camii İmam Hatibi Ömer Faruk Altunağa ve ekibinin Türk Tasavvuf Musikisi ve Semazen Gösterimi eşliğinde Hz. Peygamber temalı ilahi ve ezgilerle devam etti.

Programın sonunda Ahmetli İlçe Kaymakamı Abdullah Kurt tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle ilçede üstün gayret gösteren din görevlilerine başarı belgesi takdim edilerek son buldu.