Kursiyerlerin yaptığı ürünler Körfez ülkelerine ihraç ediliyor Kursiyerlerin yaptığı ürünler Körfez ülkelerine ihraç ediliyor

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, partisinin 20 yıllık iktidar döneminde gençlere büyük yatırımlar yaptığını belirterek, üniversite sayısının bu süreçte yaklaşık 3 kat arttığına işaret etti. Aydemir, "2002 yılında 76 olan üniversite sayımızı 208’e, 190 olan yurt sayısını 800’e, 182 bin olan yatak kapasitesini de 850 bine çıkarttık" dedi.

2023 Yılı Bütçe Maratonu, Plan ve Bütçe Komisyonunda devam ediyor. Görüşmelere önceki gün Gençlik ve Spor Bakanlığı Bütçesi ile devam edildi. Görüşmelerde söz alan AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, partisinin 20 yıllık iktidar döneminde bir çok önemli projeyi hayata geçirdiğini belirtti. "Türkiye Yüzyılına, Allah’a hamdolsun, Togg ile adım attık’ diyerek başlayan Aydemir, AK Parti’nin beşeri sermayeye ve gençliğe verdiği önemin altını çizdi. Aydemir, bu kapsamda en önemli adımın da daha önce Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü olarak hizmet veren kurumun 2011 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak yeniden ve daha kapsamlı şekilde yapılandırılmasının olduğunu belirtti.

YATAK KAPASİTEDİ 4.5 KAT ARTTI

Gençlerin eğitimi noktasında fırsat eşitliğinin yine AK Parti Hükümetleri döneminde sağlandığına vurgu yapan Aydemir, "Bu kapsamda 81 ilimizin tamamına üniversite kazandırdık. 2002 yılında 76 olan üniversite sayımızı 208’e çıkarttık. 2002 yılında 2002 yılında 190 olan yurt sayısını 800’e, 182 bin olan yatak kapasitesini de 850 bine çıkarttık. Üniversitelerde harçları kaldırdık. Eğitimde kılık kıyafet serbestliği sağladık" diyerek hayata geçirilen önemli icraatları sıraladı.

SEÇİLME YAŞI 30'DAN 18'E İNDİ

Seçilme yaşının yine AK Parti döneminde kademeli olarak 30’dan 18’e indirildiğini hatırlatan Aydemir, TEKNOFEST gibi çok önemli bir teknoloji festivali ile gençlerin hayallerini gerçeğe dönüştürme imkanı sağlandığını da ifade etti. Aydemir, gençliğe ve millete verilen bu değerin karşılığının da ‘yerli otomobil Togg, İha, Siha, son teknoloji savunma sanayi ürünleri, enerji keşifleri’ gibi yerli ve milli kazanımlar olduğunu ifade etti.