Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Manisa Şubesinin 12. Genel Kurulu'nda konuşan AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, ekonomide sıkıntı olduğunu ancak milletin alım gücünün de iyi olduğunu savundu. Bilen, "300 bin TL’lik araba olmuş 1 milyon TL ama millet kuyrukta" dedi.

         Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Manisa Şubesinin 12. Genel Kurulu, Genel Başkan Mahmut Arslan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin divan üyelerinin seçilmesi sonrası açılış konuşmalarına geçildi. Kongrenin açılış konuşmasını yapan Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, 1979 yılında kurulan sendikanın yaşadığı zorluklardan bahsederek, dönem içerisinde darbelere karşı da dik durduklarını söyledi.

'KRİZ OLMASINI İSTEYENLER VAR'

İkra Üzüm'den bronz madalya İkra Üzüm'den bronz madalya

Genel Kurulda söz alan AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, ekonomide yaşanan tabloyu anlatırken şöyle konuştu: "Şimdi Türkiye’de kriz var deniyor. 300 bin TL’lik araba olmuş 1 milyon TL ama millet kuyrukta. Evet piyasada bir sıkıntı var ama 2001 krizi, 1994 krizi gibi bir kriz yok. Olmasını isteyenler var mı? Var. Tayyip Erdoğan’ı böyle yeneceklerini, AK Parti’yi böyle yıkacaklarını hesap ederek Bir köşe yazarının söylediği gibi ‘Küllerin efendisi olacaksın dense bunlar ülkeyi yakmaktan imtina etmez’ Biz Hak-İş’i geçmişten de çok iyi biliyoruz. Ülkenin menfaatleri söz konusu olduğunda kendi menfaatlerini kenara bırakabilen, antidemokratik uygulamalara karşı dik durabilen bir sendika olarak tanırız. Gayretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

'KAYBEDEN HEPİMİZ OLURUZ'

Ülkenin bekasına kast edenlere fırsat verilmemesi gerektiğini belirten Bilen, "Eksiğimiz olabilir. Birbirimize kızmış, küsmüş, hizmetlerimizi yarım bıraktığımız için darılmış olabilirsiniz. Bu küskünlüğünüz, bu kırgınlığınız bu gönül burukluğunuz ‘Bu seçimde bunlara haddini bildirelim’ söylemine dönüşürse ki bunu da birileri özellikle tahrik ediyor. Kaybeden hepimiz oluruz” diye konuştu.

HAK-İŞ BAŞKANI ARSLAN: TEHLİKE GELİYOR

Konfederasyon Genel Başkanı Mahmut Arslan ise gündeme ilişkin açıklamalarda bulunurken, “Tehlike geliyor. Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı’ndan TÜSİAD’a talimat geliyor. Biden boşuna söylemedi; ‘Artık Türkiye’de darbe ile değil Tayyip Erdoğan’ı seçimle götüreceğiz’ dedi. Darbecilerle iş tutanların hevesleri tekrar kabardı. Dolayısıyla bugün daha çok önem arz ediyor. Gelin bu ülkenin sivil toplumu, sendikaları olarak bu darbe zihniyetine karşı kimden nerden gelirse gelsin dik ve onurlu bir duruş sergileyelim. Bunu istiyoruz. Türkiye’nin benzer darbelerle muhatap olmasını istemiyoruz” ifadelerini kullandı.