AK Partili Yenişehirlioğlu: Zaman Erdoğan'a sahip çıkma zamanı

 

AK Parti Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Şehzadeler Belediyesi’nin hazırladığı programda Türkiye’nin siyasi sürecini anlattı. Yenişehirlioğlu, "Türkiye ve dünya Erdoğan önderliğinde huzuru ve barışı yaşıyor. Erdoğan güven ve huzurun temini için çalışıyor. Zaman Tayyip Erdoğan’a sahip çıkma zamanıdır" dedi.

 

Payitaht Abdulhamid dizisinin Tahsin Paşa rolündeki sevilen oyuncusu AK Parti Parti Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Şehzadeler İlçesi Tarihi Bedesten’de Abdulhamit dönemini anlattı. Türkiye’nin bu gününe ışık tutan süreçlerden bahseden Yenişehirlioğlu, Erdoğan’ın Rusya tahıl koridoru krizini aşmasının mimarı olduğuna işaret ederek dünyaya barış elçisi olduğunu vurguladı. Yenişehirlioğlu, “Türkiye’deki seçimler dünyanın merkezine oturdu. Tayyip Erdoğan’ın kazanmaması için yoğun çaba içerisinde olan ülkelerin olduğunu görüyoruz. İşte tam bu noktada Tayyip Erdoğan’ın hem dünya hem de Türkiye için ne denli önemli olduğu ortaya çıkıyor. Evet mecliste çoğunluğu Cumhur İttifakı olarak sağladık. Ancak Erdoğan’ı yeniden ezici çoğunlukla yalnızca Türkiye’nin lideri değil dünyanın lideri olarak seçeceğiz. Bunun için tüm gücümüzle çalışacağız" diye konuştu.

"ERDOĞAN DÜNYA BARIŞI İÇİN ÇABA GÖSTERİYOR"

Manisa'nın bu konuda gereken desteği vereceğine inandığını kaydeden Yenişehirlioğlu, "Manisalılara milletvekili seçimlerinde gösterdiği teveccüh için ayrıca teşekkür ediyorum. Bundan sonra aynı teveccüh Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan için olmalıdır. Bu gün Rusya’da yaşanan savaş krizi sebebiyle tıkanan tarım ekonomisi konusundaki girişimleri sonucu mazlumlara tahılın ulaşması için gayret gösteren Erdoğan’a gereken desteği vermeliyiz. İslam coğrafyasındaki sıkıntıların aşılması için gayret gösteren bir Erdoğan var. Dünya barışı için çırpınan bir Erdoğan var. İşte bu noktada dünya beşten büyüktür diyen Erdoğan’a tam destek vermeliyiz. Azerbaycan’da yıllardır çözülemeyen Karabağ sorunun çözülmesinde etki eden katkı sağlayan bir Erdoğan var. Balkanlarda gözünü Türkiye’ye umut olarak çare olarak çeviren ve umut eden Müslümen ve Türkler için gayret gösteren Erdoğan var. İşte bunlar bir çok nedenin ilk sırasında olanlardır. Hep birlikte Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı olması için gayret göstereceğiz” şeklinde konuştu.

"ABDÜLHAMİT DÖNEMİNE BENZER SÜREÇ YAŞANIYOR"

Osmanlı döneminde yaşanan tarihi süreçlerden de örnekler veren Yenişehirlioğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Abdulhamit döneminde dünyanın yaşadığı süreç bugün çok benzer bir sürece benziyor. Abdulhamit tahttan hal edildiği andan itibaren Osmanlının yaşadığı toprak kaybı, koca imparatorluğunu geldiği noktayı bu gün çok iyi anlatıyor. O gün Abdulhamit tahttan gitsin diyenler bu gün Erdoğan gitsin seslerine dönüştü. Abdulhamid gerek zekasıyla gerekse inancıyla ayakta tuttuğu Osmanlı’nın çökmesine sebep olanlar bu gün aynı seslerle konuşup bağırıyorlar. Abdulhamit tahttan gitsin diyenlerin gittikten sonra hiçbir planları olmadığı ortaya çıktığı gibi bu  günde Erdoğan gitsin diye bağıranların bu ülke için, bu güçlü Türkiye için zerre kadar güzel günler gösterecekleri planları yok."

"MANİSA MARKA ŞEHİR OLMALI"

Yenişehirlioğlu, Manisa’nın Türkiye’nin en büyük on ili arasında yer aldığına da işaret ederek; Manisa’nın tarımdan sanayiye, spordan kültürel hizmetlere kadar marka şehir olması gerektiğini ve AK Parti döneminde bu kalitede hizmetler yapıldığına vurgu yaptı. Manisa Ak Parti Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, nüfusu bir çok ilden büyük 5 ilçesinin olduğunu da hatırlatarak, ihracatta, tarımsal sanayiyle verimli arazilerde üretilen ürünlerin dünyaya pazarlandığını bunun pazarlamada marka olması için gayret göstereceklerini kaydetti.

"ERDOĞAN İÇİN DESTEK İSTEDİ"

Tarihi Bedesten’de yapılan toplantıya AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Milletvekili aday adaylarından Ayşe Nevin Sert, çok sayıda parti yöneticisi ve partililer katıldı.  Toplantı ve seminere katılanlara teşekkür eden Yenişehirlioğlu, Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için Manisalıların sandığa giderek Recep Tayyip Erdoğan’a oy verip destek vermelerini istedi.

HÜSAMETTİN EDEBALİ

AK Partili Yenişehirlioğlu:  Zaman Erdoğan'a sahip çıkma zamanı
AK Partili Yenişehirlioğlu:  Zaman Erdoğan'a sahip çıkma zamanı
AK Partili Yenişehirlioğlu:  Zaman Erdoğan'a sahip çıkma zamanı