Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ilçede kırsal kalkınmayı desteklemek, organik yumurta üreterek geleneksel köy tavukçuluğunu yaşatmak ve kent genelinde kümes hayvancılığının gelişimine katkı sunmak amacıyla kırsal mahallelerden başvuruda bulunan her haneye 20 adet Atak-s cinsi tavuk civcivi desteğinde bulunacaklarını açıkladı.

Akhisar genelinde özellikle kadın çiftçilere verdiği destekler ile adından söz ettiren Belediye Başkanı Besim Dutlulu, bu sefer de kentteki hayvancılığın gelişmesi için kolları sıvadı ve kırsal mahallelerden her haneye, bölgenin coğrafi yapısına uyumlu, organik tavuk yumurtası üretimi için ideal bir ırk olan 'Atak-s' cinsi 20 adet tavuk vereceklerini açıkladı.

Proje, Kırsal mahalle muhtarlarının koordinesinde yürüyecek

Türkiye'nin tarım ve hayvancılığa olan ilgi ve desteklerle daha çok gelişeceğine değinen Başkan Dutlulu, Akhisar'da başlattıkları bu girişimi daha da ileriye taşımak için inceleme ve araştırmalara devam edeceklerini belirtti. Kırsal mahalle muhtarlarının koordinesinde yürüyecek proje kapsamında, muhtarlara yapılacak başvurular sonucunda başvuru yapan her haneye 20 adet Atak-s cinsi, aşıları yapılmış tavuk civcivi verilecek.

“Organik yumurta üretiminde ideal bir ırk”

Başkan Dutlulu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Akhisar Belediyesi olarak kırsal kalkınmayı desteklemek, organik yumurta üreterek geleneksel köy tavukçuluğunu yaşatmak ve şehrimizde kümes hayvancılığının gelişimine katkı sunmak amacıyla kırsal mahallelerimizden başvuruda bulunan vatandaşlarımıza 20 adet ücretsiz tavuk dağıtacağız. Organik yumurta üretiminde ideal bir ırk olan Atak-s tavukları, bölgemizin coğrafi yapısına da oldukça uygun. Aşıları yapılmış civciv olarak başvuru yapan her haneye destekte bulunacağız"