Ali Riza Çevik Ortaokulu'nun yeni binası başka bahara kaldı:

ALİ RİZA ÇEVİK ORTAOKULU BİLMECESİ

Proje iptal, veliler şaşkın!

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Ali Riza Çevik Ortaokulu ve Yeraltı Otopark projesi iptal oldu. Vali Karadeniz, projenin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul görmediğini belirterek, tartışmalara son noktayı koyarken, bu süreçte mağdur olan vatandaşlar ise yetkililere şimdi ne olacağının sorusunu yöneltti. Bölgedeki vatandaşlar ayrıca okulun 10 ay önce Şehzadeler Belediyesi tarafından yıkılmasının kendilerinde soru işareti bıraktığını belirtti.

YAPILMAYACAKSA, NEDEN YIKILDI?

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Ali Riza Çevik Ortaokulu’nun altı otopark, üstü okul şeklinde yapılamayacağını açıkladı. Karadeniz, “Otopark otoparktır, okul okuldur; birbirine karıştırmamak lazım. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bunu kabul etmesi için politikasını 180 derece değiştirmesi gerekiyor" dedi. Manisa Manşet Gazetesi'ne ulaşan bazı okul velileri, yerel yöneticilerin vatandaşa kulak vermesi gerektiğini belirtirken, sorunun çözülmesini istiyor. Veliler, "Eğer yapılmayacaksa okulumuz neden yıkıldı. Şimdi ne olacak?" sorusuna cevap arıyor

EĞİTİM DEĞİL IZDIRAP YOLU OLDU

Ali Riza Çevik Ortaokulu'nun yıkılmasıyla birlikte bu okulda okuyan öğrenciler Şehitler Ortaokulu bünyesine taşınmıştı. Eğitim sezonunun başlamasıyla birlikte okul servisine maddi olanaklarından dolayı çocuklarını veremeyen veliler, çocuklarıyla birlikte her gün kilometrelerce yol katettiklerini belirtiyor. Sırtlarında ağır çantaları ve kışın gelmesiyle birlikte ağırlaşan ulaşım şartlarından dolayı canlarından bezdiklerini kaydeden veliler, “Yürümek zorunda kaldığımız yol eğitim değil ızdırap yolu oldu” diyerek tepkilerini dile getirdi.