ALİ UÇAK, '30 BİN ÇALIŞANIMIZLA CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN'I YENİDEN SEÇTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ' 

 

Genel seçimlerde MHP Manisa 2. sıra Milletvekili Adayı olarak çalışan ve seçmenle kurduğu sıcak diyalog sonucunda vatandaşın büyük teveccühünü kazanan MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Ali Uçak, 28 Mayıs'taki Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en yüksek oyla seçilmesi için yoğun bir çalışma yürütüyor.  Manisalı gazetecilerle bir araya gelen Uçak, "Biz Manisa ve Türkiye aşkıyla hizmet ediyoruz. Hiç bir güç bizi halktan koparamaz" dedi.
AB VE ABD AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAK 
Uçak, Başkan Erdoğan'ı tekrardan seçtirmek için 11 kardeşiyle, aileleriyle, çocukları ve 30 bine yakın tarım çalışanlarıyla durmadan, yorulmadan, bıkmadan çalışma devam ettiklerini açıkladı. İhracat yaptıkları ülkelerin siyasi kanatlarıyla yaptıkları görüşmelerde yüzde 80'nin "Erdoğan Gitsin" dedikleri şeklindeki söylemlere karşı, var güçleriyle çalışarak tekrardan seçtirmek için gece gündüz sahada Başkan Erdoğan'a destek istediklerini kaydetti. Avrupa Birliği ve ABD gibi ülkelerin amaçlarına ulaşmaya izin vermeyeceklerine dikkat çeken Ali Uçak, bu çerçevede tüm imkanlarını 2. Turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden Türkiye Yüzyılında dünya lideri olarak dünyaya ilan etmek olacağının altını çizdi. PKK ve FETÖ gibi illegal terör örgütlerinin kırmızı çizgileri olduğuna dikkat çekerek, onlarla asla el sıkışmayacaklarını vurguladı. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylemlerinin tutarsız söylemler olduğunu ifade ederek, bu seçimin galibi Cumhurbaşkanı Erdoğan olacağını dile getirdi. 
MANİSA’DA EN YÜKSEK OYU ALMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ 
Proje odaklı siyaseti ve samimi kişiliğiyle seçim sürecinde büyük takdir toplayan ve partisinin oy oranında ciddi artışa neden olan MHP'i Ali Uçak,  milletvekilliğini az farkla kaçırsa da Cumhurbaşkanlığı ikinci tur oylaması için gece gündüz çalışmaya devam ediyor.  Manisa Hilton Otel'de gazetecilerle kahvaltıda buluşan Uçak, "Bundan sonraki son günlerde de var gücümüzle sandıklar kapanana kadar çalışmamız devam edecek. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa ve Türkiye’de en yüksek oyu alması için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.
ÜLKEMİZE HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIK
Seçim sürecinde Manisa’nın 17 ilçesini ve kırsal mahallelerin tamamına yakınını ziyaret ederek halkla kucaklaştığını belirten Uçak, "Bir birinden değerli insanlarla tanıştık. Gittiğimiz bölgelerin sorunlarını dinledik.  Şimdi ise Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı. Bizler de hemen 15 Mayıs sabahı ekibimizle toplanarak tekrar bir seçim programı yaparak aynı heyecan ve enerji ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sonuna kadar da çalışacağız. Bizlere milletvekilliğini Allah nasip etmedi. Biz her zaman söyledik; seçilsek de seçilemesek de vatandaşımızın her zaman yanındayız. 15 Mayıs’tan itibaren de bizlere gelen talep ve sorunlara cevap verdik. Vatandaşımızın sorunlarını çözüme kavuşturmak için elimizden geleni yaptık ve yapıyoruz. Ülkemize hizmet için yola çıktık. Üzülmedik ve kırılmadık. Bana Milliyetçi Hareket Partisi genel merkezimiz, 'İlçe başkanlığında çaycılık yapacaksın' dese gururla o görevi de yaparım.” diye konuştu.
HİÇ BİR GÜÇ BİZİ HALKTAN KOPARAMAZ
Siyaseti hiçbir zaman kişisel menfaatler için yapmadığını vurgulayan Uçak, Türkiye ve Manisa aşkıyla hizmet etmeye çalıştığını söyledi. Seçim sürecinde Manisa'daki bin 88 muhtarla bir araya geldiğini ve cep telefonu numarasını hepsiyle paylaştığını hatırlatan Uçak, sözlerini şöyle sürdürdü: "İyi ki de paylaşmışım. O günden bugüne 100’e yakın muhtar kardeşim aradı. En az 90’nının işini gördük. Bu da bizi mutlu etti. Çünkü zorda olan bir insanın ihtiyacını gidermek kadar bizi mutlu eden bir şey yok. Para, mevki ve makam kazanırsın ama dua kazanmak bana göre en güzel şeydir. Bundan sonra da aynı şekilde hiçbir şey değişmeyecek ve vatandaşlarımıza yardım edeceğim. Pazarcılıktan gelme bir insanım. Biz böyle yetiştik. Hiç bir güç bizi halktan koparamaz.”
15 GÜN ARAYLA İKİ FARKLI AÇIKLAMA YAPAN BİR İNSAN BU ÜLKEYİ YÖNETEMEZ
PKK'lılar ve vatan hainleri dışında herkese saygı duyduğunu ifade eden Ali Uçak, seçim süreci boyunca hiç bir konuşmasını metinden yapmadığını; açık, net ve içinden geldiği gibi konuştuğunu belirtti. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu seçim sürecinde çelişkili açıklamalar yapmakla suçlayan Uçak, "Sayın Kılıçdaroğlu daha önce HDP'li belediyelere atanan kayyumları kaldıracağını söylüyordu ama Ümit Özdağ ile bir protokol imzaladı ve bu kapsamda Güneydoğu’daki kayyum atamalarının devam edeceği yönünde anlaşma yaptı. 15 gün arayla iki farklı açıklama yapan bir insan bu ülkeyi yönetemez” değerlendirmesinde bulundu. CÜNEYT HASÇELİK

ALİ UÇAK, '30 BİN ÇALIŞANIMIZLA CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN'I YENİDEN SEÇTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ' 
ALİ UÇAK, '30 BİN ÇALIŞANIMIZLA CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN'I YENİDEN SEÇTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ' 
ALİ UÇAK, '30 BİN ÇALIŞANIMIZLA CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN'I YENİDEN SEÇTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ' 
ALİ UÇAK, '30 BİN ÇALIŞANIMIZLA CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN'I YENİDEN SEÇTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ' 
ALİ UÇAK, '30 BİN ÇALIŞANIMIZLA CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN'I YENİDEN SEÇTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ'