Manisa'da uyuşturucuyla yakalanan şüpheliler tutuklandı Manisa'da uyuşturucuyla yakalanan şüpheliler tutuklandı


TBMM eski başkanlarından Bülent Arınç'ın ağabeyi Dr. Kutlay Arınç, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Dr. Arınç, dün Manisa Hatuniye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.
Cumhurbaşkanlığı eski Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve TBMM eski başkanlarından Bülent Arınç'ın ağabeyi Dr. Kutlay Arınç, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Yüksek tekstil mühendisi olan Dr. Kutlay Arınç, uzun yıllar bu alanda önemli faaliyetlerde bulunmuştu. Bir süredir yakalandığı amansız hastalıkla mücadele eden Dr. Arınç, önceki gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Merhum Kutlay Arınç için dün ikindi namazını müteakip Manisa Hatuniye Camii’nde cenaze namazı kılındı.
SEVENLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Cenazeye AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, AK Parti İstanbul Milletvekili ve yeğeni Ahmet Mücahit Arınç, eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Dindar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Dindar, MHP İl Başkan Yardımcısı Muammer Babuş, çok sayıda siyaset, iş ve sivil toplum dünyası temsilcisi ile Arınç Ailesi fertleri ve sevenleri katıldı.
CENAZE NAMAZINI MÜFTÜ SOYKÖK KILDIRDI
Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök’ün kıldırdığı cenaze namazı sonrasında kısa bir konuşma yapan Bülent Arınç, katılanlara teşekkür ederken, “6 yıl önce en büyük ağabeyim vefat etti; buradan kaldırdık, 6 yıl sonra da diğer abimi buradan yolcu ediyoruz. Biz iki kişi kaldık. Allah sizlere de bizlere de hayırlı ömürler versin” dedi. 4 kardeş olduklarını ve aralarında en zekilerinin Kutlay Ağabeyi olduğunu anlatan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
TÜRKİYE’NİN SAYILI TEKSTİL MÜHENDİSLERİNDENDİ
“Liseden sonra yurt dışına eğitim için gitti, o sırada babam vefat etti. Kendisi 6 ay sonra duydu, hasret kaldılar, inşallah şimdi kavuşacaklar. Ağabeyim çok iyi bir insandı, tanıyanlar iyi bilir. İyi evlatlar yetiştirdi, yeni bir torunu olmuştu. Çok büyük sevinçlerin arkasından büyük imtihanlar gelebiliyor. Vasiyeti üzerine aile mezarlığına defnedilecek. Yurtdışında fabrikalar kurdu, yurt içinde genel müdürlükler yaptı, Türkiye’nin sayılı birkaç tekstil mühendisinden biriydi. Hacca gidip geldi. Burada çok yakınları var, hepsi atına konuşuyorum; tüm aile olarak sizlere şükran borçluyuz. Hocalarımıza da teşekkür ediyoruz, ev sahipliğini güzel yaptılar” diye konuştu. Dr. Kutlay Arınç, cenaze namazının ardından dualarla Çatal Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi.

IMG-20221009-WA0029IMG-20221009-WA0035IMG-20221009-WA0032