Selendi’de avcılık kursu başladı Selendi’de avcılık kursu başladı
Kula’da, Beşibiryerde Turizm ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen aşı kampanyası ilgi gördü. Kula Belediyesi ile İlçe Sağlık Müdürlüğünün koordinasyonu ve sağlık personelinin özverili çalışmalarıyla koronavirüs salgınına karşı yapılan aşılamada, 508 kişi ile aşılama rekoruna ulaşarak mavi kategoriye yani düşük riskli şehirlerarasına girdi.
         KULA MAVİ KATEGORİYE GİRDİ
         Belediye başkanı Hüseyin Tosun, "Kula Belediyesi ve Kula İlçe Sağlık Müdürlüğü Koordinasyonunda Beşibiryerde Turizm ve Sanat Festivali'nin düzenlendiği alanda Covid 19 Mobil Aşı noktası oluşturduk. Vatandaşlara büyük kolaylık sağlayan aşı noktasında, sırası gelen herkes randevu almadan tercih ettikleri Covid19 aşısını yaptırdı. Beş gün süren etkinlikler kapsamında sağlık personelinin özverili çalışmalarıyla korona virüs salgınına karşı yapılan aşılamada, 508 kişi ile aşılama rekoruna ulaşarak mavi kategoriye yani düşük riskli şehirlerarasına girdi. Yeni hedefimiz yüzde 100 aşılama oranına ulaşmak” dedi.
         5 KİŞİYE ALTIN, 5 KİŞİYE HEDİYE
         Başkan Tosun, festival kapsamında aşıyla toplumsal bağışıklığı sağlamak için bir kampanya düzenlediklerini bu vesileyle 5 gün sürecek aşı kampanyasında her gün 5 kişiye gram altın, 5 kişiye de çeşitli hediyelerin verildiğini söyledi. Aşı yaptıranlar arasında bulunan Kula'nın Çiftçiibrahim Mahalle Muhtarı Zeynel Abidin Kahraman, uygulamadan dolayı memnun olduğunu söyledi.