Valide Sultan Anaokulu’nda düzenlenen proje finaline Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, okul müdürü Hanife Kural katıldı.

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş yaptığı açıklamada “Bugün çocuklarımıza armağan eden ülkemizin kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 ülkede  tanıtıldığı Atam izindeyiz projesinde Valide Sultan Anaokulu’ndayız. Projede emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Valide Sultan Anaokulu Müdürü Hanife Kural ise “Atatürk’ün izinde Dünya çocukları e-twinning projesinde kapsamında   Mustafa Kemal Atatürk’e  ve Atatürk’ün çocuk sevgisine dikkat çekerek 23 nisan haftasını eğlenceli bir şekilde kutlamışlardır.  Çocuklarımız okul öncesi dönemde yaparak ve  yaşayarak  öğrendikleri milli manevi değerlerimizin izlerini hayatları boyunca taşıyacaklardır. Projenin final sergisini okulumuzda gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Projede emeği geçen  öğrenci, öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Projeyle Çocuklara erken çocukluk döneminden itibaren milli ve manevi değerleri benimsetmek, bütün dünyaya mal olmuş ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü tanıtmak, sevdirmek ve Atatürk’ün çocuk sevgisini anlatmanın amaçlandığı belirtildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını etkin bir şekilde kutlamak için bu projede buluşan öğretmenler ve öğrenciler projenin finalini ay yıldızlı bayrak ve Ukrayna, Makedonya, Bulgaristan, Hindistan, İspanya, Azerbaycan, Meksika, Mısır, Japonya ve Madagaskar   ülke bayrakları çalışmaları ve çocukların aileleriyle tasarladıkları ülke kostümleriyle projenin finalini gerçekleştirdi. Farklı kültürleri tanıyarak eğlenceli vakit geçiren minikler, aileleriyle beraber tasarladıkları kostümlerle güzel bir gün geçirdi.