Türkiye'nin savunmada değil, taaruzda olduğunu kaydeden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2023'te Türk mucizesine imza atacaklarını söyledi. ANKARA (İGFA)- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis Grup Toplantısında konuştu.

Cumhuriyet'in 100. yılı için geri sayımın başladığını belirten Bahçeli, "Halkımızla özlem gidiyoruz. Onları dinliyoruz. Gelecek hedeflerimizi paylaşıyoruz. Kafalarda biriken soru işaretlerine cevap vermeye çalışıyoruz. Adım adım 2023 Anadolu temasıyla adım atılmadık yer bırakmıyoruz. 2023'e kadar hiç durmayacağız" dedi.

Bu süreç içerisinde kökünden uzaklaşmış CHP'yi her yerde anlatacaklarını ifade eden Bahçeli, "Bilhassa bir önceki dönemde CHP'nin en çok oy aldığı yerlerde, CHP'nin HDP ile iş birliğini, Atatürk'ten kopuşunu, kimlere hizmet ettiğini anlatacağız. CHP'nin gizli gündemini, halka doğrudan anlatmak için arkadaşlarımı Anadolu'ya gönderiyorum. Vatandaşlarımızla konuşacağız mutlaka uzlaşacağız. Cumhur İttifakı olarak Cumhuriyet'e sahip çıkacağız. Nerede bir vatan evladı varsa onunla kucaklaşacağız. Her yerde olacağız, her yürekte bulunacağız. 2023'te bir Türk mucizesine imza atacağız" diye konuştu.

ERDOĞAN-BİDEN GÖRÜŞMESİ

Erdoğan-Biden görüşmesine yönelik de değerlendirmelerde bulunan Devlet Bahçeli, her iki ülke arasındaki diyalogun artırılmasının herkesi çıkarına olduğunu söyledi. Ortak mekanizma konusunda mutabık kalınmasının değerli olduğunu kaydeden Bahçeli, "Türkiye, insan haklarına ABD'den çok daha saygılıdır. Bu konuda ülkemize kimsenin ayar vermesine gerek yoktur" dedi.

TERÖRLE MÜCADELE...

Bahçeli açıklamasının devamında sınır ötesi operasyon konusuna da değindi. "Türkiye teröre karşı savunmada değil taarruzdadır" diyerek ülkenin terörle mücadelesini anlatan Bahçeli, Irak ve Suriye tezkeresi konusunda Türkiye'nin hukuk çerçevesinde her türlü tedbirin hakkı olduğunu söyledi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da göndermelerde bulunan Bahçeli, "CHP Türkiye'nin karşısında konuşlanmıştır" dedi."

"KILIÇDAROĞLU ŞANZIMANI DAĞITTI"

Bahçeli, CHP'nin HDP'nin dayatmasına boyun eğdiğini öne sürdü. Kılıçdaroğlu'nu kendisi hakkındaki milliyetçilik göndermesine de yanıt veren Bahçeli, "Öncelikle bu sorunun cevabını sen vermelisin. Senin milliyetçiliğine gelince sevsinler senin milliyetçiliğini! Bizim milliyetçiliğimizi anlamak için senin kırk fırın ekmek yemen gerekli. Tezkere konusunda sen iyice su kaynattı, şanzımanı dağıttı, istikameti kaybetti" diye konuştu.

 

https://twitter.com/MHP_Bilgi/status/1455438982263758851