Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, tarihi Kurşunlu Han’da kurulan iftar sofrasında pazarcı esnafını ağırladı. Pazarların korunması ve geliştirilmesi gerektiğini kaydeden Başkan Çelik,  bunun için belediyeye olduğu kadar pazarcılar odası ve esnaflarına da görevler düştüğünü söyledi. Başkan Çelik,  belediyenin yapacağı yeni modern pazaryeri projesi hakkında da pazarcı esnafına bilgi verdi.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  iftar sofrasını bu kez pazarcılar için kurdu. Tarihi Kurşunlu Han’da pazar esnafını ağırlayan Başkan Çelik, yeni pazar yeri projeleri hakkında da bilgi verdi. Programın açılış konuşmasını yapan Pazarcılar Odası Başkanı Destan Bulgay şöyle konuştu; “Rabbim Ramazan boyunca tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız hayırları kabul etsin. Bu organizasyonda bize öncülük eden, destek veren Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik Beye ve emeği geçen personele camiam ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum.”

“PAZARLAR TİCARETİN KALBİ”

İftar vesilesiyle pazarcılarla bir araya gelmekten son derece mutlu olduklarını kaydeden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise şöyle dedi; “Pazarlar ticaretin kalbi. En çok çeşidin ve en taze ürünün bulunduğu, binlerce insanın aynı anda alışveriş yaptığı yerler. Pazarlarımızı korumalı ve geliştirmeliyiz. Bu noktada belediyelerimize düşen işler var. Daha modern ve güzel pazar yerleri yapmalıyız, ki ciddi bir çabamız var seçildiğimizden beri. Sıkıntımız imar planında bir yer olmamasıydı. Bir yer oluşturduk,  tam başlayacaktık mahkeme iptal etti. Şimdi hamdolsun 5 binlik planlar geçti, binlik planlar da onay safhasında. Projemizi odamıza teslim ettik onlar da inceliyorlar. İmar uygulama süreci bitiminde inşaatına başlayacağız. Ama Pazarcılar Odamıza ve esnafımıza düşen görevler de var. Gelen bir müşterinin bir daha gelmesini teşvik edebilmek için nezaketli, saygılı, dürüst çalışmamız lazım.”

Konuşmaların ardından hep birlikte oruçlar açılırken;  iftar sofrasında MESOB Başkanı Hasan Geriter, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Metin Akçin, Terziler Odası Başkanı Naci Kömüldaş, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mesut Dalkara Kahveciler Odası Başkanı Mehmet Çetin, Marangozlar Odası Başkanı Zeki Apak, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Kırlı, Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Rıfkı Taşkıncan, Motorlu Araçlar Tamirciler Odası Başkanı Ahmet Ülke, Şoförler Odası Başkanı Salih Karaağaç  ve Ahlatlılar Derneği Başkanı Çelebi Aslan da yer aldı.