Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, beraberindeki belediye başkan yardımcıları ile birlikte Kağızman ve Köyleri Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği'nin sahur sofrasına konuk oldu.

Kağızman ve Köyleri Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Aziz Bulut ve yönetimi,  Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve beraberindeki belediye başkan yardımcılarını sahur sofrasında misafir etti. Hemşehri Dernekleri Başkanı Ragıp Güneş ve Ahlatlılar Derneği Başkanı Çelebi Arslan'ın da katıldığı programda konuşan Başkan Çelik şöyle dedi; “Kağızmanlı hemşehrilerimiz şehrimizin ayrılmaz birer parçaları.  Dürüst, namuslu ve çalışkan insanlar. Şehzadelerin değerine değer katıyorlar.  Her vesile ile bir araya geliyor görüşüyoruz. Sahur sofralarında bizleri misafir etmeleri bizi ziyadesiyle mutlu etti. Biz halkımızın emrindeyiz. Bugün de özellikle belediye başkan yardımcılarım ile geldik ki civar mahallelerde oturan dernek üyesi hemşehrilerimizin öneri, görüş ve şikayetlerini dinleyelim, istişare yapalım.  Pandemi nedeniyle son iki yıl kayıp geçti. Bu tür etkinlikleri yapamadık.  Aradaki mesafeyi kapatabilmek için gündüz ayrı, gece ayrı vatandaşlarımız, sivil toplum örgütlerimizle bir araya geliyor, lokmamızı paylaşıyoruz. Bizlere bu günleri gösteren Rabbime sonsuz hamd ediyorum. Birlikte bir bardak çay içmenin ne kadar kıymetli olduğunu pandemi döneminde gördük.  Annemizin babamızın elini öpemez yanlarına gidemez olmuştuk. Bizi bu beladan kurtaran Rabbime hamdolsun. Rabbim bir daha böyle hastalıklar, afetler bizlere göstermesin. Daha nice vesileler ile bir araya gelmeyi nasip etsin.”

Kağızman ve Köyleri Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Aziz Bulut ise “Bu mübarek günde hep birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Başkanımız ziyaretleri ile bizleri onure ediyor. Başkanımıza ve yardımcılarına çok teşekkür ediyorum. Ramazanın ülkemiz ve İslam alemi için hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.