Başkan İksir, ' Enflasyon üreticiyi zor durumda bırakıyor'

 

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Av. Ali Zafer İksir Buğday taban fiyatları üzerine açıklamada bulundu. 
Başkan İksir enflasyonun çiftçi ve üreticiyi zor durumda bıraktığını söyleyerek, “Ekmeklik buğday en düşük 11 TL artı 1,5 TL, makarnalık buğday ise 12,2 TL artı 1,5 TL olmalı” dedi.
“SON YAĞIŞLAR ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ”
İYİ Partili İksir; “Meteorolojik verilere göre, ekim-mart arası gerçekleşen yağışlar geçen yıla oranla yüzde 25 daha azdı. Fakat  son 2 aydır yaşanan yağışlar bu farkı dengeledi. Rekolte anlamında buğdayın geçen sene ile hemen hemen aynı düzeyde olması bekleniyor. Bu bir nebze olsun üreticimizin yüzünü güldürdü” dedi. 
“ EKMEKLİK BUĞDAY EN DÜŞÜK 11 TL ARTI 1,5 TL, MAKARNALIK BUĞDAY İSE 12,2 TL ARTI 1,5 TL OLMALI”
İYİ Parti Manisa İl Başkanı Ali Zafer İksir sözlerini şu şekilde bitirdi, “Geçtiğimiz günlerde Ticaret Borsaları ve TÜRİB hububat alım fiyatlarını güncelledi. Bu güncelleme ile Ekmeklik Buğday 6.007, Makarnalık Buğday 7.468 oldu.  Tabi ki de bu fiyatlar enflasyon altında ezilen çiftçimiz için az bir fiyat. İYİ Parti olarak kırsal kalkınma politikalarımızın yaptığı saha çalışmaları neticesinde ekmeklik buğdayın en düşük fiyatını 11 TL artı 1,5 TL, makarnalık buğdayın ise en düşük fiyatını 12,2 TL artı 1,5 TL olarak belirledi. İYİ Parti olarak çiftçimiz yanında olmaya devam edeceğiz. 28 Mayıs sonrasında ise arada oluşacak farkı telafi ödemeleri ile kapatacağız” haber merkezi