Deva Partisi Manisa İl Başkanı Cansın Tunçdirek, Türkiye’deki sorunların çözümü için parti olarak 13 eylem planı hazırladıklarını söyledi. Tunçdirek, ayrıca geçtiğimiz günlerde Tunceli'nin eski adı olan ‘Dersim’ ifadesini kullanması nedeniyle Ali Babacan'a suçlamada bulunan İYİ Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Erhan Dumlu'ya tepki gösterdi.

Deva Partisi Manisa İl Başkanı Cansın Tunçdirek gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Tunçdirek, Manisa'da yürüttükleri çalışmalarla ilgili de bilgi verdi. Manisa genelinde teşkilatmalarını hızla sürdürdüklerini ve ilçelerin büyük bölümünde temsil edildiklerini belirten Tunçdirek, "Yaklaşık olarak 1 milyon kişiye ulaşmış durumdayız. Büyük ilçelerimizde teşkilatlarımız var. Birkaç ilçelerimiz kaldı onlar da en kısa zamanda teşkilatlandıracağız. Manisa Deva Partisi olarak kadının, gencin, işçinin, çiftçinin sesi olmak için yola çıktık" diye konuştu.

'ALİ BABACAN'A SEMPATİ YÜKSEK'

Genel Başkan Ali Babacan’a olan güven ve sempatinin oldukça yüksek olduğunu anlatan Tunçdirek, "Bizler de genel merkeze duyulan güveni Manisa’da yansıtmaya çalışıyoruz. Gezmedik bir karış toprak bırakmadan herkese Deva Partisi’ni anlatacağız. Kadının gücüne ve temsil noktasındaki gerekliliğine inanan bir partiyiz. Manisa’da ve 81  ilimizde bütün teşkilatlanmalarda öncelik gençler ve kadınlar. Türkiye genelinde oy oranımız neyse Manisa’da da oy oranı aynı şekilde paralel gidiyor. Herkese sesimizi  duyuracağız. Çünkü biz herkesin sesiyiz. Şu an herkes çok zor durumda. Çiftçi ağlıyor, memur ağlıyor, doktor ağlıyor. Tuttuğunuzun elinizde kaldığı bir dönemden geçiyoruz. Ama herkesin inandığı tek  lider var o da Ali Babacan’’ ifadelerini kullandı.

'HER PARTİDEN KATILIM OLUYOR'

Her partiden Deva Partisine ilgi  olduğunu belirten İl Başkanı Cansın Tunçdirek, "Resmiyetteki üyelerimizin dışında ciddi anlamda gönüllü üyelerimiz var. Ülkedeki kaos ortamından dolayı 'gönlüm sizinle ama resmi üye olmak istemiyorum' diyen dostlarımız var. Amacımız da bu idi. Biz Türkiye’nin partisiyiz. Her görüş başımızın tacı. Genel merkez olarak 13 tane eylem planı  hazırladık. Manisa’nın neye ihtiyacı varsa bunları genel merkeze ileterek ortak bir çalışma yürütüyoruz. Ülkemizin  geleceğinde söz sahibi olacak tek partiyiz. Tüm sorunların altından Deva Partisi ile kalkacağına inanıyorum. Seçimlerden sonra çok şeyin değişeceğine de yürekten inanıyoruz’’ şeklinde konuştu.

İYİ PARTİLİ ERHAN DUMLU'YA TEPKİ

Manisa İtfaiyesi deprem bölgesinde Manisa İtfaiyesi deprem bölgesinde

Cansın Tunçdirek, geçtiğimiz günlerde Ali Babacan'a Tunceli'nin eski adı olan Dersim ifadesini kullanması nedeniyle suçlamada bulunan İYİ Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Erhan Dumlu'ya tepki gösterdi. Tunçdirek, "Millet İttifakı'nda bulundukları ana muhalefet partisi de Tunceli’ye  Dersim dedi. Siz onlar ile Millet İttifakı yaptınız. Bu tip açıklamaları açıkça ben kınıyorum. Bu açıklamanızdan il başkanınızın bilgisi varsa tamam fakat açıklamadan haberi yoksa, açıklamayı şahsi olarak kendileri yaptıysa büyük bir gaflete düşmüşlerdir. İnsanların neye nasıl hitap edebileceğine siz karışamazsınız. Tunceli’deki halk Dersim diyorsa saygı göstereceksiniz. Bunun altında ayrıştırıcı bahaneler aramak, ucuz siyaset yapmak hoş değil. Bu gibi şeyler 6’lı masaya zarar verecek tehlikeli adımlardır. Bu adımlardan bir an önce vazgeçilmesi gerekiyor. Genel başkanıma ve partime özür bekliyorum" dedi.

'BAŞKAN ERGÜN MAKAMI KÖTÜYE KULLANDI'

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e yönelik bazı iddialara ilişkin de konuşan Tunçdirek, "Manisa özelinde kendi şahsi kasasını doldurmak için yaptığı birçok yanlışlar var. Bununla ilgili atacağımız hukuksal anlamda adımlar var. Belediye başkanlığı kimsenin tapulu malı değil. Sizi hemşehrileriniz, halk seçiyor. Kasanızı doldurmak için oraya oturtmuyor. Bizler de bütün yanlışların takipçisi olacağız, düzeltilmesi için adımlar atacağız. Manisa Büyükşehir Belediyesi ne yazık ki hizmet noktasından  daha çok kendisine rant edebilen makam olarak lanse ediliyor, bu çok acı. Manisa’ya haksızlık olduğunu düşünüyorum. Umarım, tez zamanda aklı başına gelir de bulunduğu makamın kutsiyetini anlar ve gerçekten Manisalı  hemşehrileri için çalışır" diye konuştu.