DEPREMİN AĞIR BİLANÇOSU! DEPREMİN AĞIR BİLANÇOSU!

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, kuyumcu esnafıyla kahvaltıda bir araya geldi. Manisa'da devam eden projelere değinen Baybatur, kalan bir kaç problemin hızla çözüleceğini belirterek, "Manisa için büyük işler yapıyoruz. Eksiğimiz hiç şüphesiz vardır, hatalı işimiz olmuştur ama şundan emin olun Allah rızası için milletimize hizmet etmeye çalışıyoruz" dedi.

Baybatur, seçim bölgesi temasları çerçevesinde dün kuyumcu esnafıyla birlikte kahvaltı yaptı, sorunlarını dinledi. Korona virüsünün son bulması ve meclisin tatil olmasıyla birlikte 6 milletvekiliyle beraber ilçe ilçe gezerek ziyaretlerde bulunduklarını söyleyen AK Partili Baybatur, kahvaltı sonrası açıklamalarda bulundu. Manisa için çalıştıklarını ve büyük işler gerçekleştirdiklerini söyleyen Baybatur, kentte birkaç tane önemli problem kaldığına işaret ederek "Gediz Kavşağı ile ilgili hızlı trenden kaynaklı bir problem oldu. Büyükşehir belediyesi imar uygulamalarını bitirdikten sonra Gediz Kavşağı projesi inşallah ihaleye çıkacak ve biran önce orayı da inşa edeceğiz" dedi.

'ERDOĞAN, TEŞKİLATA GÜVENİYOR'

Şehzadeler Belediye başkanı Ömer Faruk Çelik’in çalışmalarına dikkat çeken ve yapılan projelere işaret eden Baybatur, "Meclis üyelerimiz ve teşkilatlarımızla elbirliği ile sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Eksiğimiz hiç şüphesiz vardır, hatalı işimiz olmuştur ama şundan emin olun hiçbir zaman art niyetle, 'şunu yapalım, alavere dalavere yapalım' konusunda olmayan bir ekip var. Biz Allah rızası için milletimize, sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz" diye konuştu.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekiplere, teşkilatlara ve milletvekillerine güvendiğini söyleyen Baybatur güzel programlar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

YENİ DOĞALGAZ MÜJDESİ GELECEK

Tüm dünyanın içinde bulunduğu sıkıntılara rağmen Türkiye’nin  hızlı bir şekilde normalleştiğini anlatan Baybatur, "Doğalgazımızı Karadeniz’de bulduk, önümüzdeki günlerde birkaç noktada daha bulundu fakat onlar daha ilan edilmiyor. Belki Karadeniz'deki  kadar büyük gaz rezervlerini bulmuş olacağız ve ünümüzdeki dönemde de ilan edeceğiz. Bu da dünyada yaşanan bunca olumsuzluklara rağmen Türkiye’nin tekrar kendini hızlı bir şekilde toparladığını gösteriyor" şeklinde konuştu.

GEDİZ KAVŞAĞI SORUNU ÇÖZÜLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz ay Manisa’da gerçekleştirdiği mitinge de işaret eden Baybatur, "Hava sıcaklığının yüksek olasına rağmen miting alanı hıncahınç doldu ve Beyaz Fil yolu üzerinde insanlar Cumhurbaşkanımıza sevgi gösterisinde bulundu. Cumhurbaşkanımız da üzüm fiyatını güzel açıkladı. İnşallah bu muhabbet  devam edecek" dedi. Manisa'nın sorunları ve devam eden projelere ilişkin de açıklamalarda bulunan Baybatur, "Gediz Kavşağı ile ilgili hızlı trenden kaynaklı bir problem oldu. Büyükşehir Belediyesi imar uygulamalarını bitirmek üzere, onu da bitirdikten sonra Gediz Kavşağı projesi inşallah ihalesi yapılacak ve  biran önce orayı da inşa edeceğiz" diye konuştu. Kuyumcular esnafının düzenlediği kahvaltıya, Şehzadeler Belediyesi Başkanı Ömer Faruk Çelik de katıldı.