Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Manisa’ya gelen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, gazetecilerle düzenlenen programda bir araya geldi.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Ekrem Alfatlı, insanların en önemli sorununu hayat pahalılığı olduğunu belirterek, “İl Başkanımız Ahmet Süzer ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Divandan aldığımız karar gereği de, merkez karar yönetim kurulu üyelerimiz ile 10 gündür tüm Türkiye’yi geziyoruz. 2 ay önce Sayın Genel Başkanımızın yaptığını şuan arkadaşlarımız yapıyor” dedi

Dövizdeki spekülasyonların önüne geçilmesini doğru bir karar olarak gördüklerini ifade eden Alfatlı, “Bunun dışında ihracata ve yatırıma önceliğe, işsizliği azaltan ve istihdamı önceleyen ve Türkiye’nin büyümesini hedefleyen politikayı destekliyoruz. Biz bunu 19 yıldır söylüyoruz. Yeni iş alanlarının açılması lazım. Yüksek faizin ülkeyi kaosa götürdüğünü yıllardır söylüyoruz” diye konuştu.

Alfatlı şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanımızın faizi düşürmeye yönelik politikasını da doğru buluyoruz. Tabi ki bizler maliye ve para politikalarının da ölçülü zamanında ve zeminin de yapılmasını söylüyoruz. Şimdi bir politika izlendi ve döviz kurlarında düşüş yaşandı. Bu olumlu. Bundan yaklaşık 15 gün önce döviz kurlarını bahane ederek ve döviz kurlarının üstünde kat ve kat zam yapanlar, fırsatçılık yapanlar, stokçuluk yapanlar oldu.  Anadolu insanının fakir yoksul insanların cebine elini atanlar, ellerlini o ceplerden çıkaracaklar. Onlar çıkarmazsa devletimiz derhal en kısa zamanda o elleri o ceplerden çıkmasını sağlayacak. Fiyatları düşürecekler. Burası Manisa tarım ili. Gübre ve maliyetler arttı. Nasıl olacak. O maliyetler düşürülecek. Fırsatçılık yaparak kazandıklarınızı geri vereceksiniz. Bununla ilgili de bir düzenleme bekliyoruz.”