CHP Manisa İl Başkanlığı'nın vatandaşın sıkıntılarını yerinde inceleme çalışmalarında yürek burkan sahneler yaşandı. Aşağı Çobanisa Mahallesi'ndeki pazar yerinde uzatılan mikrofonu eline alan yaşlı bir kadın, "Aldığım emekli maaşı 2 bin 500 TL, 1500 TL elektrik faturası geliyor. Torumlarıma bakmak zorundayım ama bazen yatağa aç giriyorlar" dedi.

Yaz ortasında kömür kuyruğu! Yaz ortasında kömür kuyruğu!

 CHP Manisa İl Başkanlığı ve CHP Şehzadeler İlçe başkanlığı tarafından Şehzadeler ilçesine bağlı Aşağı Çobanisa Mahallesi'ndeki pazar yerinde ortaklaşa düzenlenen basın açıklamasında vatandaşın zamlardan sonra yaşadığı sıkıntılar gündeme taşındı. CHP’lilerin konuşmalarından ardından mikrofonu alan vatandaşlar, zamlardan sonra yaşadıkları ekonomik sıkıntılarını dile getirdi.

          ADALET BUNUN NERESİNDE?

 Kendisine bu ay 1500 lira elektrik faturasının geldiğini söyleyen emekli Perihan Battal tepkisini şöyle dile getirdi: “2 bin 500 lira emekli aylığı alıyorum. Şuanda iki tane öksüz torunuma bakıyorum. Evde benimle birlikte yaşlı annem kalıyor. Ama onlara artık bakamıyorum. Bu ay 1500 bira elektrik faturası geldi. Aldığım emekli aylığımın yarısını bile geçiyor. Geriye kalan parala torunlarım ne yiyecek, ne içecek. Bizi yönetenler 100 bin lira aylık alırken, emekliler 2 bin 500 lira aylık alıyor. Adalet bunu neresinde. Eğer gerçekten milleti düşünüyorlar, o zaman kendi aylıklarını da 2 bin 500 indirsinler. O parayla geçinsinler de bir göreyim. Torunlarım evde bazı zaman iki üç lokma yedikten sonra yatağa aç giriyor. Torunlarım aç kalıyor. Artık ne yapacağımı bilmiyorum. 100 lira ile pazara gittim ancak bir poşetle çıkabildim. Poşetin de sadece yarısı dolabildi. Benim torunlarım aç. Yardım başvurularında bulundum. Ama kimse başvurularıma olumlu cevap vermedi. Şu elektrik faturalarını bir an önce düşürsünler.”