CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, 2015 yılında temeli atılan ve 3 yılda bitirileceği sözü verilen Akhisar-Gördes yolunun üzerinde bulanan Fundacık Mahallesi'ni ziyaret ederek vatandaşların yol konusundaki şikayetlerini dinledi. Vatandaşlar, bir türlü bitmeyen yolda bu güne kadar 9 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

         Manisa’da 2015 yılında yapımına başlanan ve 3 yılda bitirilmesi planlanmasına rağmen halen bitirilmeyen Akhisar-Gördes yolu vatandaşların korkulu rüyası haline geldi. Yolun 4,5 kilometrelik kısmını içinde kalan Gördes ilçesine bağlı Fundacık Mahalle sakinleri, tamamlanmayan yol sebebiyle bu zamana kadar 9 kişinin trafik kazasında hayatını kaybettiğini belirterek, “Artık yola çıkmaya korkuyoruz. Çıktığımız zamanda Azrail’le oyun oynuyoruz” şeklinde isyanlarını dile getirdi.

         4 KİLOMETRELİK BÖLÜM ÇOK TEHLİKELİ

         CHP’li Bakırlıoğlu’nun ziyaretinde yer alan Gördes ilçesinde bir yerel gazetenin sahibi Ahmet İnce, Akhisar-Gördes yolunun bölgenin kanayan yarası haline geldiğini belirterek, “İlçe halkı artık bu yol üzerinden Akhisar’a gitmeye korkuyor. Yıllardır köklü bir çözüm bulamadılar. En son geçtiğimiz Nisan ayında ihalesinin yapıldığı ve çalışmaların başlanacağı söylendi. Ama şuanda bir çalışma yok. Özellikle Fundacık mahallesinin içinden geçen yaklaşık 4 kilometrelik bir bölüm var. Yıllardır bölümdeki yolla ilgili yaşanan çaresizliği yazıyorum. Ama ne yazık ki bir çözüm ortaya atılmıyor. 3,5 yıl önce Fundacık bölgesinde büyük bir kaza yaşanmıştı. 3,5 yıl geçti ama bu yolda Azrail hala pusuda bekliyor. Geçtiğimiz 24 Aralık tarihinde yine üzücü bir kaza daha yaşandı” diye konuştu.

         24 KASIM'DA GENÇ BİR ÖĞRETMEN ÖLDÜ

         24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Fundacık Mahallesi yakınlarında yapımı bitirilemeyen yol üzerinde geçirdiği trafik kazası sebebiyle 23 yaşındaki ücretli öğretmen Bahar Zeybek ve 4 yaşındaki kız kardeşi Özge Fatma Zeybek’in yaşamını kaybettiğini hatırlatan bir mahalle sakini ise “Kazanan yaşandığı gün yolun kenarına biriktirilmiş topraklar yağmur sebebiyle yola iniyor. Bu nedenle o gün yol sabun kalıbı gibi. Bir insan yürüse bile ayakta duramayacak şekilde. Böyle bir yolda üzücü kaza yaşanıyor ve genç yaşta bir öğretmenimiz ve kızımız hayatını kaybediyor. Akhisar-Gördes yolu, bazı siyasilerin tabirince ‘Rahat nefes alınacak’ yol olmaktan çıkıp ölüm yolu haline geldi.  Sadece Fundacık mahallesinin içinden geçen yolda şuana kadar yaşanan trafik kazası sebebiyle 9 kişi hayatını kaybetti. Yaralamalı trafik kazalarını saymıyoruz. Bu hayatını kaybeden canların hesabını kim verecek?" ifadelerini kullandı.

         BAKANLIK'2020'DE BİTECEK' DEMİŞTİ

         Yolun geçtiği güzergah içinde mahallesi bulunan Akhisar ilçesine bağlı Dağdere mahalle muhtarı Halil Gökçedağlı, sadece kendi mahallesinden yol üzerinde yaşanan trafik kazası sebebiyle 4 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, yaşanan sorunun bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiği çağrısında bulundu. Vatandaşların yaşadığı yol sıkıntısını dinleyen CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, bitmeyen Akhisar-Gördes yolu için 2018 yılında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından cevaplanması üzerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na soru önergesi verdiğini, kendisine yolun 2020 yılında tamamlanacağının cevabının verildiğini ifade etti.