Manisa Celal Bayar Universitesi'nde eğitim alan öğrenciler Hayallerim Gerçek Olsun projesi kapsamında köy okullarına destek veriyor.IMG-20221230-WA0103IMG-20221230-WA0025

İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi alıyor İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi alıyor

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yunus Emre Yurt Müdürlüğü ve Ayşe Hafsa Sultan Yurt Müdürlüğü personelleri ve öğrencileri, gönül bağı etkinlikleri kapsamında Kredi Yurtlar Kurumu  (KYK) yurtlarında barınan  üniversite öğrencileriyle birlikte Manisa Yunusemre İlçesine bağlı Dağyenice Köyünde bulunan ilkokul öğrencilerini ziyaret etti. 
Zorlu yolları aşarak yarım saatlik yolculukla ulaşılan okuldaki öğrencilere KYK’lı gençler tarafından Hayallerim Gerçek Olsun projesi kapsamında hediye edilen kırtasiye malzemeleri,Kışlık Bot, spor malzemeleri ile oyuncaklar etkinliğe renk kattı. 
Zor şartlarda eğitimin nasıl yapıldığını görme imkânı bulan köy okulu öğrencileri ile birlikte oyunlar oynayıp eğlenceli saatler yaşadı.
Birleştirilmiş sınıfla eğitim veren okul, taşıma kapsamında olmayan ilkokul olup burada öğretmenlik mesleğini sürdüren Ümit Cevher ZORLU, özellikle köy okullarını ziyaret ederek minik yüreklerde büyük tebessümler oluşturan KYK öğrencilerine ve bu imkânları sağlayan Yunus Emre Yurt Müdürlüğü ve Ayşe Hafsa Sultan Yurt Müdürlüğü müdürlerine ve eğitim sorumlusu personellerine teşekkür etti.
Yunus Emre Yurt Müdürlüğü ve Ayşe Hafsa Sultan Yurt Müdürlüğü yetkilileri ise “Gençlerimizle birlikte imkânı kısıtlı köy okullarına yardımlar götürerek, hem köylerdeki minik kardeşlerimizin yüzlerinde tebessüm oluyoruz; hem de gönüllü gençlerimizde farkındalık oluşturuyoruz. Barınmanın yanında spor, eğitim ve sosyal kültürel faaliyetlere her daim yer verip özverili çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.IMG-20221230-WA0063IMG-20221230-WA0068IMG-20221230-WA0078IMG-20221230-WA0077