CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca ve CHP İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal ile birlikte hakkında 4 yıl 11 ay hapis cezası verilen hapis cezası bitene kadar siyasi yasak getirilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu ziyaret ederek birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan CHP’li Balaban, verilen kararın hukuksuz bir karar olduğuna dikkat çekerek İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile dayanışma içinde olacaklarını ifade etti. 
CHP’li Balaban şöyle konuştu: “Verilen karar hukuksuz bir karardır. CHP’nin tüm örgütleri ve halkımız bu hukuksuz karara karşıdır. CHP Manisa milletvekillerimiz başta olmak üzere, il başkanlığımız, ilçe başkanlıklarımız, belediye başkanlarımız, kadın ve gençlik kollarımız olmak üzere Canan Kaftancıoğlu’nun sonuna kadar yanındayız.”
“KORKUTMAYA, SUSTURMAYA, SİNDİRMEYE ÇALIŞIYORLAR”
CHP Manisa İl Başkanı Balaban AK Parti iktidarının hem toplumu hem de muhalefeti susturmak istediğini öne sürerek sözlerini şöyle sonlandırdı: “Dün Gezi Davası’nda hukuksuz bir şekilde verilen cezaların bir örneğini bugün bu davada gördük. AKP’nin bu kararlar ile vermek istediği mesaj toplumu kutuplaştırmak, muhalefeti susturmak ve kendisinden olmayan herkesi cezalandırmak anlamına gelmektedir. Korkutmaya, susturmaya, sindirmeye çalışıyorlar. Ama AKP ve şürekasına kötü bir haberim var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin hiçbir neferi sizden korkmadı, korkmayacak. Halkımız müsterih olsun, 100 yıldır olduğu gibi, Cumhuriyet Halk Partisi vatandaşların yanında olmaya, dertlerini dinlemeye ve çözüm üretmeye devam edecektir.”
GÜN BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜ
CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca da konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak dayanışma içinde olacaklarını ve bu dayanışma ile birlikte AK Parti-MHP iktidarını demokratik bir şekilde iktidardan indireceklerini söyledi. 
CHP İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal da ise Cumhuriyet Halk Partisi’ni birbirine daha çok kenetlediğini ve daha da güçlendiklerini iletti.
CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun ziyaretinde CHP’li Balaban ve beraberindeki heyet CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla da temaslarda bulundu.