CHP Manisa İl ve Merkez İlçe Başkanları, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, bir türlü çözülemeyen ‘kaldırım işgali’ konusuna değinirken, esnafa yeni kurallar için geçiş süresi tanınması gerektiğini belirtti. Gürtunca, “Ekonomik kriz içerisinde olan esnafımıza bir darbe de Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden gelmektedir. Kaldırım işgali sebebiyle esnafımız büyük sıkıntılar yaşıyor.” dedi.

ESNAFA YARDIMCI OLUNMALI

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca ve Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak düzenledikleri ortak basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, Manisa’da uzun süredir gündemde olan ‘kaldırım işgali’ konusuna değindi. Gürtunca, “Kaldırım işgali ile ilgili yanlış bir algı yaratılmak isteniyor. Zaten ortada bir ekonomik kriz var ve esnaf mağdur durumda. Esnafa yardımcı olmak gerekirken, Büyükşehir Belediyesi köstek olmaktan ileri gitmiyor” diye konuştu.

UYGULAMADAN VAZGEÇİLMELİ

Sıfır işgaliye konusunun bir daha değerlendirilmesi gerektiğini belirten Gürtunca, “Böyle bir keyfi uygulamadan vazgeçilmeli ve esnafa uygulama için geçiş süresi tanınmalıdır. Bu konunu takipçisi olacağız” dedi. CHP’li Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Yenal Yıldırım ise “Resmi Gazetede yayınlanan bir kanunun bile geçiş süresi vardır. Bunlar akşam yatıp, sabah kalkıp kafalarına gelen bir şeyi uyguluyorlar. Biz gücümüz yettiği kadar yapılan yanlışlıkların arkasında durmaya devam edeceğiz. Karara itirazlarımız sürecek” ifadelerini kullandı.

Manisa’da çevreyi korumak amacıyla yeni tedbirler görüşüldü Manisa’da çevreyi korumak amacıyla yeni tedbirler görüşüldü