Artan girdi maliyetlerinden bunalan Yunusemre ilçesinebağlı Üçpınar mahallesindeki çiftçiler traktörleriyle eylem yaptı.Eyleme CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İl Başkanı SemihBalaban, Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, Yunusemreİlçe Başkanı Yalçın Arcak ve partililerde katılarak destek verdi.Artan girdi maliyetlerinden bunalan Yunusemre ilçesine bağlı Üçpınar mahallesindeki çiftçiler traktörleriyle eylem yaptı. Eyleme CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Manisa yöneticileri de destek verdi. Üreticilerin sıkıntılarını yakından dinleyen CHP’liler yaptıkları açıklamalarla hükümete yüklendi. Eylemde üreticilerde söz alarak yaşadıklarını sıkıntıları dile getirdi. CHP Grup başkanvekili Özgür Özel eylem öncesi yaptığı açıklamada, "Türkiye’ye sesleniyoruz. Yapılan zamlar vatandaşı canından bezdirdi. Yüz liralık elektrik faturası 250 lira gelmektedir. Çiftçi eski model traktörünü yenilemiyor. Bakıma gitmekten korkuyor. Çünkü yedek parça ateş pahası. 60 litrelik deposunu 1000 liraya dolduruyor. Çiftçiler artık Ankara’ya ‘Yeter Artık. Bıçak Kemikte’ diye sesleniyorlar” dedi.

ÇİFTÇİ SAYISI GİDEREK AZALIYOR

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban ise yaptığı konuşmada, “CHP 20 yıldır AKP’nin uyguladığı yanlış politikalara dur diyen, yanlış politikaları en iyi şekilde siyasi nezaket çerçevesinde eleştiren bir partidir. Ama CHP her zaman sadece eleştirmez, CHP ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu çözüm önerilerini de paylaşır. Tarım ve su dünyadaki en önemli stratejik ögedir. Bu  ülkede 20 yıldır uygulanan politikalar sonucu tarım bitme noktasına geldi. Üretici artık üretemez hale geldi. AKP 2002’de iktidara geldiğinde 2 milyon kayıtlı çiftçi vardı ve 20 yıllık süreçte nüfusun artmasına rağmen çiftçi sayısı artmadı, azaldı. Çünkü çiftçilerimiz artık topraklarını ekmiyor. AKP iktidara geldiğinde çiftçilerin bankalara, kooperatiflere olan toplam borcu sadece 5 milyardı, şimdi 200 milyar. Çiftçi artık borç batağında, tarlaları ipotekli” diye konuştu.

CHP’Lİ ÖZEL TRAKTÖRÜN DİREKSİYONUNA GEÇTİ

Yaz ortasında kömür kuyruğu! Yaz ortasında kömür kuyruğu!

Konuşmaların ardından CHP’li Özel ve partililer, çiftçinin kullandığı traktörlerin direksiyonun başına geçerek yaklaşık 50 traktörün yer aldığı konvoya katıldı. Konvoyun başını çeken ve traktörü kullanan CHP’li Özel, Üçpınar mahallesinde tur atarak vatandaşlara selam verdi. Yaklaşık yarım saat süren eylem konvoyunda çiftçiler korna basarak yaşanan zamlara tepkilerini gösterdi.