Vali Karadeniz koruyucu ailelerle bir araya geldi Vali Karadeniz koruyucu ailelerle bir araya geldi

Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Mardin Müzesi ve Mardin Artuklu Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan "4. Uluslararası Uçurtma Festivali” başladı. Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Mardin Müzesi ve Mardin Artuklu Üniversitesi ev sahipliğinde, kentin ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması adına başlatılan ve bu sene 4'ncüsü düzenlenen Mardin Uluslararası Uçurtma Festivali, tarihi Mardin Kalesinde uçurtmaların uçurulması ile start verildi. 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın katılımlarıyla, tarihi Kasımimiye Medresesi'nde, Deyrulzafaran Manastırı ve Kasımiye Medresesi farkındalık oluşturmak adına öğrenci ve velilerin katılımıyla uçurtmalar uçuruldu. 

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen’in katılımlarıyla, festivalin açılışı yapıldı. Beyhan Demirtaş, stantları tek tek gezerek hanımlara başarılar diledi ve daha sonra down sendromlu çocuklarla uçurtma uçurdu.  Alanda yapılan Hariri, festivale katılan vatandaşlara ikram edildi. 

Cumhuriyet Meydanında  STK, Kadın Kooperatifleri, Halk Eğitim Merkezi stantlarının açılması ve alanda canlı müzik ile devam etti. Vatandaşlar canlı müzik eşliğinde halaylar çekti gönüllerince eğlendi. Uçurtmaları ücretsiz alan çocuk ve velilileri alanda ve Mardin Müzesi'nde uçurdu.