Pandemi döneminde geçekleştirdiği çalışmalarla diğer illere örnek olan Manisa'da, şimdi de il genelinde sağlık hizmeti alanındaki eksiklerin giderilmesi ve hizmet binaların yenilenmesi için çalışılıyor.

Manisa'da ilk görev yılını tamamlayan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş, bu süre zarfında pandemi başta olmak üzere bir çok konuda başarılı çalışmalara imza atttı.

Manisa iki doz aşılamada ilk 10 il arasında yer aldı ve anne adaylarına yönelik yapılan çalışmalarla diğer illere de örnek oldu.

Doç. Dr. Emre Erkuş kısa bir süre önce gazetemize yaptığı açıklamada sağlık alanında bir yenilenme ve eksiklerin giderilmesi adına çalıştıklarını belirtti ve önemli bilgiler verdi.

Bunlardan en önemlisi il genelindeki doktor eksikliğinin Haziran ayı itibariyle giderilmesi.

Bazı ilçelerde yaşanan hekim eksikliği sağlıktaki hizmeti aksatıyordu.

İlçelerden Saruhanlı’ya  yeni bir devlet hastanesi kazandırılacak.

Alaşehir’e Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılacak.

Merkez ilçelerden Şehzadeler ilçesine Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Yunusemre’ye bağlı Akgedik bölgesine de rehabilitasyon merkezi inşa edilecek.

Ayrıca kalp krizi geçiren vatandaşlar için uygulamaya başlayan bir çalışma da önemli. Artık ambulans hastanın evine gittiğinde EKG’sini çekiyor.

Yapılan bu hizmetler gerçekten çok sevindirici.

Amaç hastaların il dışına sevkini önlemek. 

Hayata geçecek projeler ve eksikliklerin giderilmesi ile Manisa sağlık alanında kendi kendine yetecek bir kent haline gelecek.

Memnuniyeti artıracak atılımların bir an önce yapılması ümidiyle, kalın sağlıcakla.