Konya’da düzenlenen  Türkiye 8. Uluslararası  Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında Dünya birincisi Manisalı Hafız Adem Bilgetay oldu.

İzmir'de yoldaki motosikletliye çantayla vurup düşüren şüpheli yakalandı İzmir'de yoldaki motosikletliye çantayla vurup düşüren şüpheli yakalandı

Konya Sultan Selim Camiinde düzenlenen Türkiye 8. Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında finale kalan yarışmacılar finalde yarıştı. Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma olarak iki kategori şeklinde düzenlenen yarışmada Hafızlık kategorisinden finale kalan Cezayir, Gambiya, İran, Libya, Somali, Suriye, Tacikistan ve Yemen’den katılan 8 yarışmacı ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma kategorisinde finale kalan Fas, Türkiye, Suriye, Yemen, Cezayir, Güney Afrika, İran ve Libya’dan katılan 8 yarışmacı finalde yarıştı.Kuran’ı Kerim’i güzel okuma kategorisinde Dünya birincisi Manisa’nın Kırkağaç ilçesinden Hafız Ahmet Bilgetay oldu . Yarışmacılara ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.