Manisa'da hastaneye yatırılmıştı , cesedi bulundu Manisa'da hastaneye yatırılmıştı , cesedi bulundu

Manisa Yunusemre’de bir  binada yaşanan ‘lağım borusu’ tartışması apartman sakinleriyle zemin kattaki pasajda iş yapan esnafı karşı karşıya getirdi. Apartman sakinlerinin sorunun çözümüne duyarsız kaldığını belirten esnaf, dükkanlarının çok kötü koktuğunu ve iş yapamaz hale geldiklerini belirtiyor.

Arda Mahallesi Avni Gemicioğlu Caddesi’nde bulunan Altıyol Apartmanı’ndaki lağım sızıntısı bir türlü onarılmayınca hem esnaf hem de müşteriler uzun süredir mağdur oluyor. Konuyu MASKİ’ye ileten esnaflara, belediyenin bina içinde yaşanan sorunlardan sorumlu olmadığı, tamiratın kat malikleri tarafından yapılması gerektiği belirtildi. Ancak esnafların ortak para toplanıp tamiratın gerçekleştirilmesi talebine apartman sakinleri sıcak bakmayınca sorun da çözülemedi. Etrafa yayılan pis kokuların çekilmez hale geldiğini belirten esnaf, müşteri kaybettikleri ve ne yapacaklarını bilemediklerini kaydetti.

APARTMAN SAKİNLERİ SORUNA DUYARSIZ

Apartmanın altındaki pasajda çay ocağı işleten Ahmet Gencer adlı esnaf, “Lağım sürekli tıkanıyor, tıkandıkça MASKİ gelip açıyor. Fakat MASKİ sıkıntılı alanı açabileceklerini, bina içindeki borunun onarımını kendilerinin yapamayacaklarını söyledi. Sorun zemin katta değil apartmanın içinde. Apartmandan gelen lağım kanalizasyona aktarılmayıp pencerelerden tekrar buraya taşıyor. Apartman içindeki ana borunun onarılması için de apartman sakinlerini mahkemeye vermek gerekiyormuş. Apartman sakinleriyle konuştuğumuzda, sıkıntının zemin katta olmadığını, apartmanın tamamını ilgilendirdiğini ifade ettik, ilgilenmediler bile. Hiçbiri bu durumdan rahatsız değil” dedi.

DÜKKANLARA MÜŞTERİ GELMEZ OLDU

Pasaj içindeki esnafların ve müşterilerinin bu durumdan çok rahatsız olduklarını vurgulayan Gencer, “Kötü koku nedeniyle müşterilerimiz gelmez oldu. Zaman zaman komşu esnaflara da lağım sızıntısı oluyor. O anda MASKİ geliyor anlık olarak sorun çözülüyor fakat tamamen bir çözüm yok, çünkü sıkıntının kaynağı zemin kat değil apartman. Apartmanda yönetici olmadığı için muhatap olup sorunu çözmeye çalışacağımız kimse yok. Bir esnaf olarak bu durum beni bezdirdi. Mağduruz. İlgili kişilerin sorunu çözmesini ve destek görmeyi istiyoruz. Apartman sakinlerinin iş birliğiyle sorun bir an çözülsün . Sorun biz esnafların değil başkalarının sorunu fakat biz çekiyoruz” ifadelerini kullandı.