Hürriyetçi Eğitim Sendikasi  Manisa Şubesi, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun revize edilmesi ile ilgili taleplerini içeren bir mektup hazırladı. Şube Başkanı Haldun Bilgi, hazırlanan mektubu siyasi parti temsilcilerine ulaştırmak için ilk olarak AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı ile görüştü.

Hürriyetçi Eğitim Sen Manisa Şubesi, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun revize edilmesi amacıyla bir mektup hazırladı. Meydanlarda yapılan eylemlerin yanı sıra ayrım gözetmeksizin tüm siyasi parti temsilcilerine de ulaşcak olan sendika, talepleri içeren mektupları birinci elden il başkanlarına verecek. Hürriyetçi Eğitim Sen İl Başkanı Haldun Bilgi, bu kapsamda ilk olarak AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı’yı ziyaret etti. Hızlı'ya mektubu taktim eden Bilgi, mektubun Manisa Milletvekillerine ulaştırılmasını talep etti.

Salihli Belediyespor’a 20 bin liralık başarı ödülü Salihli Belediyespor’a 20 bin liralık başarı ödülü

'ÇIKAN YASA TALEPLERİ KARŞILAMIYOR'

Bilgi, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede Şubat ayında kabul edilen Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun, öğretmenlerin ekonomik ve özlük hakları bakımından taleplerini karşılamaktan çok uzak olduğunu ve öğretmenler olarak sınava karşı olduklarını belirtti. İktidar Partisi mensuplarından eğitim çalışanlarının mesleki itibarlarının artırılması noktasında çalışmalar yapılmasını da talep eden Bilgi, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda yapılacak bir revizyonunun aynı zamanda tarihi bir fırsat olduğunu vurguladı.