Manisa'da son zamanlarda sık sık yaşanan elektrik kesintileri hayatı felç ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu 'bakım ve onarım' gerekçesiyle il genelinde bir çok bölgede yapılan kesintiler nedeniyle vatandaşlar doğalgazla ısınamadı, yüksek bölgelerde oturanların suyu akmadı. Çok sayıda elektronik ev eşyası arızalandı.

Manisa ve İzmir'de faaliyet gösteren GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş., son günlerde 'bakım ve onarım' gerekçesiyle sıkça elektrik kesintilerine gidiyor. 3.5 milyon aboneye hizmet veren şirketin kış aylarında elektrikleri kesmesi vatandaşı mağdur ediyor. Şirket yetkilileri kesintilerin zaruri nedenlerle ve planlı yapıldığını, abonelerin bilgilendirildiğini belirtse de çok sayıda vatandaş habersiz ve sık kesinti yapıldığı iddiasında. Elektriğin kesilmesi durumunda kaloriferlerin çalışmaması ve yüksek yerlere su verilememesinin yanı sıra birçok elektronikli ev eşyası arızalanıyor.

ELEKTRONİK EŞYALAR BOZULUYOR

Son bir hafta içinde yapılan kesintiler nedeniyle birçok vatandaş GDZ Elektrik ve ilgili mercilere yüzlerce şikayette bulundu. Manisa Karaahmetli mahallesinde yaşayan C. A. adlı vatandaş, "Elektrik kesintisi sonucu buzdolabım aniden bozuldu. Arızaya bakan teknisyenler arızanın enerji kesintisi sonucu olduğunu ve motor yanması tesbitinde bulundu" derken, E. K. adlı vatandaş, "12 saat 40 dakikadır elektriksiz oturuyoruz. 2022 yılında müthiş hizmet! Manisa'nın belli bölgelerinde 09.00 -17.00 arası kesinti demişlerdi, saat 21.40. 2022 yılında şaka gibi" ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK SIKINTIYI MURADİYE YAŞIYOR

Elektrik arızaları nedeniyle özellikle sosyal medyada birçok şikayet gündeme geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi, elektriklerin kesik olduğu saatlerde suların da kesik olduğu yönündeki şikayetlere "Sayın Abonemiz, elektrik kesintisi sebebi ile depo seviyesinde düşüş yaşanmıştır" şeklinde karşılık verdi. Sosyal medyada gündeme gelen bazı şikayetler şöyle:

B. D.: "Manisa Muradiye'de evler buz gibi oldu  ve hala elektrik yok. Nasıl bir şirkettsiniz ki her hafta bakım yapıyorsunuz. Ne zaman gelecek bu elektrik."

Ç. S.: Manisa Yunusemre Muradiye 50 bin nüfuslu bir mahalle, kimsenin evinde elektrik yok. Neymiş efendim planlı bakımmış. Bakımı pazar gündüz yapacak kadar basireti bağlanmış planlamacılarınız var. Bırakın bakımı açın şu elektrikleri.

Bayraklı’da üretici kadınların stantları yenilendi Bayraklı’da üretici kadınların stantları yenilendi

i. A. : Manisa Muradiye'de her hafta tam 7 saat elektrik kesintisi olur mu? Dağ başında yaşamıyoruz. Bu işi yapamıyorsunuz bırakın bu mahalleyi, farklı bir elektrik firması alsın!