Bazı bakanlık ve kurumlara 10 bin 24 kadro ihdası Bazı bakanlık ve kurumlara 10 bin 24 kadro ihdası

Türkiye Özel Engelli Bakım Merkezleri Derneği tarafından organize edilen 'Psikososyal Ön Koruma ve Kriz Yönetimi Eğitimi' yoğun katımla gerçekleştirildi. Eğitime Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Mütevelli mahallesinde faaliyet gösteren Hayat Şifa Yurdu Bakım Merkezi yöneticileri de katıldı.

Antalya'da düzenlenen eğitim programına katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Daire Başkanı Ömer Faruk Bilgin, yaptığı konuşmada sektörün gelişmesi için bu tür etkinliklerin şart olduğunu belirtti. Bilgin, "Kuruluşlarımızda zaman zaman kriz durumları yaşanmakta olup, bu eğitimlerle krizleri en aza indirip  doğru bir yönetim modeli oluşturmamız için eğitim büyük önem arz etmektedir. Bugün burada düzenlediğimiz eğitim psikososyal ve koruma kriz yönetimi ile kurumlarımızda yaşanan olumsuzluklara karşı sistematik ve şeffaf bir yönetim anlayışı oluşmasını sağlamayı planlamaktayız” dedi.

HİZMETLER DAHA PROFESYONELCE YÜRÜTÜLECEK

Türkiye Özel Engelli Bakım Derneği Başkanı Evren Aslan ise yaptıkları hizmetin içinde kriz durumları ile karşılaştıklarını belirterek, "Karşımıza çıkan krizleri önlemenin en pratik yolu düzenlenen eğitimlerdir. İşte burada yaptığımız eğitimde etkin kriz yönetimlerini sağlamaktır. Bu vesile 2023 yılını eğitim seferberliği yılı ilan ediyoruz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın öncülüğünde gelişim göstererek toplumun bizden beklediği bakım hizmetlerini daha profesyonelce sürdürmeye devam edeceğiz. Eğitimin hazırlanmasında emeği geçen değerli akademisyen ve katılımcılara şükranlarımı sunarım” dedi.

HAYAT ŞİFA YURDU DA KATILDI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Daire Başkanı Ömer Faruk Bilgin, Türkiye Özel Engelli Bakım Derneği Başkanı Evren Aslan, Özel Bakım Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Arıcı ve dernek üyelerinin katıldığı eğitim programına Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Mütevelli mahallesinde faaliyet gösteren Hayat Şifa Yurdu Bakım Merkezi yöneticileri de katıldı.