Manisa oto sanayiinde her gün öğle saatlerinde bebek arabasıyla sokakları adım adım gezen Fatma Özsaygı (63) adlı kadın, torun gezdirmek yerine ekmek parası için gözleme satıyor. Tek başına yaşayan Özsaygı, yıllardır ekmek parasını egzoz dumanları arasında kazanıyor.

Tek başına yaşayan ve ilerleyen yaşına rağmen oto sanayinde her gün gözleme satarak geçimini sağlayan Fatma Teyze, azmi ve çalışkanlığıyla gören herkesi hayran bırakıyor. Kimsesiz olan ve tek başına yaşadığı evinde sabah erken saatte kalkıp gözlemelerini hazırlayan Fatma Teyze, öğlene doğru belediye otobüsüne binerek oto sanayinin yolunu tutuyor. Çevreden edindiği  eski bir bebek arabasına gözlemelerini koyan Fatma Özsaygı, sokak sokak gezerek gözlemelerini satmaya çalışıyor.

ISPANAKLI BÖREĞİ ÇOK SEVİLİYOR

Öner: Yüksek enflasyon, en çok sabit gelirlilerin düşmanıdır Öner: Yüksek enflasyon, en çok sabit gelirlilerin düşmanıdır

Sanayi esnafı tarafından gözlemeleri çok beğenilen Fatma  Teyze, günde 50-60 arasında gözleme yapabildiğini ve hepsini  sattıktan sonra yeniden belediye otobüsüyle evinin yolunu tuttuğunu belirtiyor. Fatma Özsaygı, "Kimim kimsem yok, tek başıma yaşıyorum. Geçimimi bu şekilde sağlamaya çalışıyorum. Allah çalışana daima verir, çok şükür ben de kendimi geçindirecek kazar kazanıyorum. Burdaki esnaf gözlemelerimi çok seviyor, özellikle ıspanaklı gözleme tercih ediliyor" diyor.