Azize Meral
Türk Kızılay Manisa Şubesi'nde gerçekleşen eğitimde,  binadan halatla iniş yapan, afet timi  ve gönüllüler, görevlerini başarıyla tamamladı. Eğitimin ardından,  Manisa AFAD ekipleri tarafından katılımcılara "afet ve acil durum çantası" hediye edildi.
Verilen eğitim hakkında bilgi veren Türk Kızılay Manisa Şube Başkanı Selman Keresteci, Türk Kızılay'ın afetlere her an hazırlıklı olduğunu ve bu eğitimlerle sahip olunan bilgileri günümüz teknolojisi ile yenileyerek kendilerini güncellediklerini belirtti.
Türkiye'de ve Dünya'nın neresinde olursa olsun yaşanabilecek her tür ve ölçekteki afet ve acil durumlara etkin müdahale için Türk Kızılay'ın tüm personelleri ile sahada bilgileriyle olacağını ifade eden Keresteci;  "Türk Kızılay, Dünya'nın neresinde bir mağduriyet varsa tüm ekipleriyle orada oluyor. Günümüz teknolojisi ile mevcut tecrübelerimizi bugünkü eğitimlerimizle güncelledik. Umarım hiç bir yerde afet ve olumsuzluk yaşanmaz fakat, bir yerde bize ihtiyaç olduğunu andan itibaren, Türk Kızılay bilgili, tecrübeli ekipleriyle sahada olacak. Burada bizlere eğitim desteği sağlayan, Türk Kızılay İzmir Bölge Afet Müdürlüğü ve Manisa AFAD ekiplerine de teşekkür ediyorum." diye konuştu.