Okul son olarak döneminde artan teknoloji kullanımı ve buna bağlı olarak azalan sosyal becerileri geliştirmesine dikkat çekmek için 'Hissediyorum Öyleyse Varım' isimli proje üzerinde çalışıyor.

          Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu İngilizce öğretmeni Gözde Kumcular'ın üstlendiği “Hissediyorum Öyleyse Varım” projesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle, İspanyol ortaklarla beraber yürütülüyor. Okul müdürü Şenay Mercan projeye ve öğrencilere başarılar diledi. Projelere katılan Avrupa’da bir çok ülke olduğunu ifade eden Mercan “Biz şuan kendi projemizde İspanya’dan ortaklarla çalışıyoruz. Öğrencilerimiz bu projeler sayesinde hem proje konularına odaklanırken aynı zamanda farklı kültürleri tanıyorlar, dil becerilerini geliştiriyorlar ve yenilikçi eğitim sistemlerini tanıma fırsatı buluyorlar” dedi.

          E-TWİNNİNG NEDİR?

          E-Twinning, Avrupa Birliği’ne bağlı ve/veya üye ülkelerden 2 veya daha fazla okulun internet aracılığıyla tarafların anlaştıkları bir konu üzerinde ortaklaşa proje geliştirmesini ve yürütmesini sağlayan işbirlikçi bir çalışma platformu.