Manisa Özel Grandmedical Hastanesi, 29 Kasım Dünya Tıbbi Sekreterler Günü'nü düzenlenen bir etkinlikle kutladı. Etkinliğe katılan Hastane Başhekimi Op. Dr. Mümtaz Kahya, tıbbi sekreterlerin hastaneye gelen hasta ve dertli insanlara gösterdikleri ilgiyle kutsal bir görevi yerine getirdiklerini söyledi.

Dünyada her yıl 29 Kasım'da kutlanan Tıbbi Sekreterler Günü, Türkiye'deki sağlık kuruluşlarında da coşkuyla kutlandı. Manisa Özel Grandmedical Hastanesi, bünyesinde bulunan onlarca tıbbi sekreter için bir kutlama etkinliği düzenledi. Hastanede yapılan kutlamada kendileri için hazırlanan pastayı alkışlarla kesen tıbbi sekreterler, ardından toplu fotoğraf çektirdi. Etkinliğe katılan Hastane Başhekimi Op. Dr. Mümtaz Kahya, hastaneye gelen misafirlerin ilk olarak tıbbi sekreterler tarafından karşılandığını, bu nedenle bu görevin önemli ve kutsal anlamlar içerdiğini söyledi.

Dolandırıcılık suçundan yargılanan şahıstan ağızları açık bırakacak itiraflar Dolandırıcılık suçundan yargılanan şahıstan ağızları açık bırakacak itiraflar

ZOR AMA KUTSAL BİR MESLEK

Kahya, "Sizler hastanemizin yüzüsünüz. Buraya gelen hastalarımızın çeşitli sağlık sorunları oluyor, bu nedenle onlara gösterilecek anlayış ve sabır çok önemli. Sizler her durumda soğukkanlılığını koruyan, hastalarımıza ilgi ve şefkatiyle destek olan, bu yönüyle kutsal bir görevi yapan arkadaşlarımızsınız. Hizmet sektörünün zor alanlarından birini yapıyorsunuz ancak hastalara karşı gösterdiğiniz anlayış ve sevgi, beraberinde çok takdir edilmenizi ve saygı görmenizi sağlıyor. Bizler de sizi çok önemsiyor, çok takdir ediyoruz. Bu özel gününüzü kutluyor, ailenizle ve sevdiklerinizle ömür boyu mutluluklar diliyorum." dedi. Başhekim Op. Dr. Kahya, etkinlik sonrasında tüm tıbbi sekreterlerle ve hastanenin açılışından bu yana çalışan sekreterlerle ayrı ayrı fotoğraf çekti.