Manisa Özel Grandmedical Hastanesi, 17 Kasım Dünya Prematüre Günü kutlamaları çerçevesinde hastanenin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde kalmış çocukları ve ailelerini misafir etti. Bir zamanlar minicik bedenleriyle kuvözlerde yatan çocuklar, kutlama etkinliğinde doyasıya eğlendi.

'Bebek Dostu Hastane' ünvanına sahip olan Manisa Özel Grandmedical Hastanesi, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ile yoğun bakım ihtiyacı olan bebeklere anne kucağı konforunda barınma ve tıbbi destek sağlıyor. Modern donanımı, deneyimli doktorları ve sağlık çalışanlarıyla bu güne kadar binlerce bebeğe yoğun bakım hizmeti veren hastane, 17 Kasım Dünya Prematüre Günü kutlamaları çerçevesinde daha önce yenidoğan yoğun bakımda misafir edilmiş çocuklara ve ailelerine yönelik kutlama etkinliği gerçekleştirdi.

HEMŞİRE ABLALARIYLA HASRET GİDERDİLER

Minicik bedenleriyle çıktıkları hastaneye büyümüş olarak ve koşar adımlarla gelen çocuklar, etkinlik boyunca da kendilerini büyüten hemşire ablaları ve doktorlarıyla doyasıya eğlendiler. Etkinlikle bir konuşma yapan Grandmedical Yenidoğan Yoğun Bakım Direktörü Uzm. Dr. Mehmet Emin Katrancı, yoğun bakım döneminde ailelerin zor günler geçirdiğini ancak birlikte ortaya koydukları özveriyle bu bebeklerin büyüyüp sağlıklı birer birey olarak hayatlarını sürdürdüğünü hatırlattı. Dr. Katrancı, "Sizleri böyle mutlu görmek, bizi de çok mutlu ediyor. Bu mutluluğunuz, yaptığımız çalışmalarda bizi daha da başarılı olmaya itiyor" dedi. Hastane Müdürü Mehmet Başaran, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Hediye Gördes, çocuk hastalıkları kliniği hekimleri, yoğun bakım hemşireleri ve sağlık personeli ile prematüre doğan çocuklar ve ailelerinin katıldığı etkinlikte çeşitli hediyeler taktim edildi, ikramlar sunuldu.

BEBEKLERE ANNE KUCAĞI KONFORU SUNULUYOR

Grandmedical Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde, 24’üncü gebelik haftasından itibaren erken doğum, çoğul gebelik, şeker hastalığı annelerin bebeği, iri bebek, anne karnında mekonyum yutmuş bebek, zor doğum sonucu oluşan beyin ve diğer organ hasarı gibi yüksek risk taşıyan bebeklere gelişmiş düzeyde bakım sağlanıyor. Tedavi süresince bebeklere solunum desteği (ventilatör tedavisi), fototerapi (ışık tedavisi), perkütan katater uygulamaları (kol ve bacakta yer alan ince damarlardan kalbe uzanan ince damar yolu), total parenteral nutrisyon (tamamen damar yolu ile beslenme) uygulamaları, toraks tüpü takılması (akciğer hava kaçağı tedavisi), invaziv kan basıncı monitörizasyonu (el değmeden göbek damarından tansiyon ölçümü), hasta başı EEG (beyin elektrosu), hasta başı EKO (Kalp ultrasonu), hasta başı USG (beyin ve diğer iç organların değerlendirilmesi için ultrason), retinopati muayenesi (erken doğan bebeklerin göz muayeneleri) de yapılıyor.

Üniversite öğrencisi 13. kattan düşerek hayatını kaybetti Üniversite öğrencisi 13. kattan düşerek hayatını kaybetti