Manisa Özel Grandmedical Hastanesi, Basın İlan Kurumu Manisa İl Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde il genelinde faaliyet gösteren gazetecilere indirimli sağlık hizmeti sunacak. Hastane Başhekimi Op. Dr. Mümtaz Kahya, kamu görevi yapan gazetecilere bu hizmeti vermekten mutluluk duyacaklarını belirtirken, Basın İlan Kurumu İl Müdürü İdris Cirit destek için teşekkür etti.

Manisa Özel Grandmedical Hastanesi ile Basın İlan Kurumu Manisa İl Müdürlüğü arasında gazetecilere yönelik indirimli sağlık hizmeti protokolü imzalandı. İmza törenine Basın İlan  İl Müdürü (BİK) İdris Cirit, Hastane Başhekimi Op. Dr. Mümtaz Kahya, Dindar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Dindar ve Hastane Müdürü Mehmet Başaran katıldı. BİK Müdürü Cirit, Manisa genelinde faaliyet gösteren basın mensuplarına yönelik önemli bir adım olan sağlık indirimi kararı için hastane yönetimi ve çalışanlarına teşekkür etti.

'GAZETECİLER HER GÜN ŞİDDETE UĞRUYOR'

Gazetecilerin zor şartlarda görev yaptıklarını ve sık sık sağlık sorunları yaşadıklarını belirten BİK İl Müdürü Cirit, "Neredeyse her gün bir gazeteci arkadaşımız maalesef şiddete maruz kalıyor. Çeşitli sağlık sorunlarıyla mücadele ediyorlar. Sağlık konusunda desteğe ihtiyaçları var. Biz kurum olarak gazetelerimize destek verdiğimiz gibi çalışanlarına da destek vermek istiyoruz. Bu anlamda Manisa'nın en donanımlı hastanesi olan Grandmedical Hastanesi'nin gösterdiği ilgiye ve desteğe teşekkür ediyoruz" dedi.

'GAZETECİLER TOPLUMU AYDINLATIYOR'

Hastane Başhekimi Op. Dr. Mümtaz Kahya ise basının toplumu bilgilendirme ve aydınlatma görevi açısından çok önemli bir görevi icra ettiğine işaret etti ve hastane olarak gazetecilere her anlamda destek olmanın kendileri için memnuniyet verici olduğunu söyledi. Kahya, "Gazeteciler kamu görevi yapıyor. Biz de kamu görevi  yapıyoruz. Her ne kadar özel bir sağlık kuruluşu olsak da önceliğimiz insanları sağlığına kavuşturmak ve onları mutlu görmek. Bu güne kadar basından bu yönde bir talep gelmemişti, gelse memnuniyetle değerlendirirdik. Bugün ortaya konan talebi yerine getirmekten de çok memnunuz" diye konuştu.

'GAZETECİLERİN SAĞLIĞI ÇOK ÖNEMLİ'

BİK İl Müdürü Cirit, imzalanan protokole ilişkin yaptığı açıklamada indirimli sağlık hizmetinden Manisa genelinde profesyonel anlamda gazetecilik yapanlar ve birinci derecede akrabalarınan yararlanacağını belirtti. Halkın doğru habere ulaşması noktasında her şart ve koşulda görevini en iyi şekilde yapma gayreti içerisinde olan gazetecilerin sağlığının çok önemli olduğunu belirtin Cirit, "Kurumumuz kurulduğu günden bu yana yerel basınımızın her zaman yayında olmuş ve olmaya da devam etmektedir. Görev tanımımız içerisinde olmasa bile bir iş ya da işlem gazetecilerin yararına ise her zaman destekledik. Yerel basınımızı güçlendirmek adına yeni projeler üretmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

TETKİK VE TAHLİLLERDE YÜZDE 25 İNDİRİM

31 bin personel alınacak 31 bin personel alınacak

Manisa Grandmedical Hastanesi'nin bölgenin önde gelen sağlık kuruluşlarından biri olduğuna işaret eden Cirit, "Konu yerel basın olunca destek vermeye her zaman hazır olduklarını ilettiler. Gazete personelleri ile basın mensuplarının yakınlarına (eş, çocuk) yüzde 20 oranında indirim uygulanacak. Ancak tetkik ve tahlil gibi durumlarda bu oran yüzde 25 olarak uygulanacak. Hayırlı olmasını diliyorum. Görüşmeler esnasında bizlere destek olan hastane sahibi ve yöneticilerine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.