Manisa'nın Demirci İlçesi'ne bağlı Danişmentler Köyü'nde doğup büyüyen ve yıllar sonra köyünde ücretli öğretmenlik yapan Fadime Dinçer Yıldız, girişimleri sonucu hayırseverlerden toplanan yardımlarla okulu baştan sona yenilemeyi başardı. Yıldız, "Ortada bir sorun varsa, çözümü için en az bir kişinin onu dert etmesi gerekir. Okulun yeni hali hayatımın en büyük gurur kaynağı" dedi.

Binlerce meslektaşı gibi atama bekleyen öğretmenlerden biri olan Fadime Dinçer Yıldız, geçen yıl başladığı ücretli öğretmenlikte çok önemli işlere imza attı. Kadrolu öğretmeni olmayan kendi köyünde göreve başlayan Fadime Öğretmen, okulun ve öğrencilerin halini görünce büyük bir üzüntü yaşadı ve bu tabloyu değiştirmek için mücadeleye başladı. Okulun fotoğraflarını çekerek sosyal medya üzerinden hayırseverlere başvurularda bulundu. Bazı kişi ve kuruluşların desteğiyle öğrencilerin kırtasiye, çanta, ayakkabı ve kitap gibi ihtiyaçları Türkiye’nin dört bir yanından gelen yardımlarla giderildi, okul baştan sona yenilendi


FADİME ÖĞRETMEN'E PLAKET TÖRENİ
İzmir’de faaliyet gösteren Uğur Beton adlı firma da okulun çatısını, kapılarını, tuvaletlerini baştan sona yeniledi. Durumdan haberdar olan İlçe Kaymakamı Adem Kaya, yeni eğitim sezonunun başlamasıyla birlikte okulu ziyaret etti ve Fadime Öğretmen ile bazı yardımseverlere plaket töreni düzenledi. Fadime Dinçer Yıldız, doğup büyüdüğü köye öğretmen olup okulunu baştan sona yenilemeye vesile olmanın kendisi için en büyük gurur kaynağı olduğunu söyledi. Fadime Öğretmen, son bir yılda yaşadıklarını şöyle anlattı:
'ORTADA BİR SORUN VARSA BİRİ DERT EDİNMELİ'
Geçen yıl bir telefon geldi, burda öğretmenlik yapmak için bir teklif aldım. Okullar açılalı aslında bir ay olmuştu ve teklife çok şaşırmıştım. Köye öğretmen bulunamadığını söylediler. Önce kabul etmeyi düşünmedim, kurulu bir düzenim vardı çünkü başka bir yerde. Annemle konuştuğumda, çocukların hergün okula geldiklerini ve öğretmen göremeyince üzülüp tekrar geri döndüklerini söyledi. Çok üzüldüm ve bir gün içinde kurulu düzenimi bozup buraya, doğup büyüdüğüm köye taşınmaya karar verdim. Okula geldiğimde okulun ve çocukların haline çok üzüldüm. Bu durumu içime dert edip, ne yapabilirim diye düşündüm. Birçok insan 'boşver, zaten burda geçicisin, kadrolu değilsin, dünyayı sen mi kurtaracaksın' gibi şeyler söylediler. Ama ortada bir sorun varsa, çözümü için en az bir kişinin onu dert etmesi gerekir diye düşünüyorum. Atatürk de ülkenin durumunu dert ettiği için yola çıktı ve milyonların desteğiyle bu ülkeyi kurdu.


'DEDEM AĞAÇ DİKTİ, BABAM ÜLKESİ İÇİN GAZİ OLDU'
Ben de yola çıktığımda tek başımaydım ama başta Uğur Bey'in ve onlarca yardımseverin desteğiyle okulumuz hayalini kurduğumdan daha güzel bir yer haline geldi. Dedemin elinden ağaç dikmek geliyordu ve bu dut ağaçlarını dikti. Babam gencecik yaşında bu ülke için canını ortaya koydu ve gazi oldu. Benim de elimden bu okulun yenilenmesi için vesile olmak geldi. Okuluma dönüp baktığımda hayatımın en büyük gurur kaynağını görüyorum. Beni hiç tanımadan Türkiye'nin dört bir tarafından kitap, kırtasiye, ayakkabı, ve okulun yenilenmesiyle ilgili birçok kişiden destek aldım. Destek veren herkese çok teşekkür ediyorum."

GELECEK PARTİSİ KOORDİNASYON MERKEZİ KURDU GELECEK PARTİSİ KOORDİNASYON MERKEZİ KURDU