Manisa
02 Ekim, 2023, Pazartesi
 • DOLAR
  26.67
 • EURO
  30.08
 • ALTIN
  1680.5
 • BIST
  6600.46
 • BTC
  29983.727$

2024 Yılı Hac Başvuruları Devam Ediyor

2024 Yılı Hac Başvuruları Devam Ediyor
2024 yılı Hac başvuruları devam ediyor. 2024 yılında ilk defa Hacca gitmek üzere ilk defa müracaat etmek isteyenler için ön kayıtlar 13 Eylül’de başladı, 11 Ekim tarihine kadar e-devlet üzerinden devam edecek. 

2024 yılında ilk defa Hacca gitmek üzere ilk defa müracaat etmek isteyenler için ön kayıtlar 13 Eylül’de başladı, 11 Ekim tarihine kadar e-devlet üzerinden devam edecek. 

Manisa İl Müftülüğünden yapılan açıklamada şu bilgilere verildi: “Yarım asra yakın tecrübe ve bilgi birikiminden hareketle düzenlediği Hac organizasyonu ile vatandaşların hayatında yeni ufukların açılmasına vesile olan Diyanet İşleri Başkanlığımız, Hac tecrübesini hizmet kalitesine yansıtarak, sunduğu hizmetlerle vatandaşlarımızın güven ve teveccühlerini kazanmıştır, İlimizden de bu tecrübe ile  Hac  yolcularımızı kutsal topraklarla   buluşturmaya devam ediyoruz. 2024 yılında hacca gitmek üzere ilk defa müracaat etmek isteyen vatandaşlarımıza yönelik ön kayıtlar 13 Eylül'de başladı. Daha önce hac kaydı olup durumlarında değişiklik yapmak istemeyenlerin kayıt yenileme işlemleri Başkanlığımızca otomatik olarak yenilenecek. İl, adres, iletişim bilgileri ve konaklama türünde değişiklik yapmak isteyen vatandaşlarımız, e-Devlet üzerinden ya da il-ilçe müftülükleri aracılığıyla durumlarında güncelleme yapabilecek. 0-12 yaş arası çocuklarını hacca götürmek isteyen vatandaşlarımız, belirlenen süre içerisinde çocuklarının ön kayıtlarını yaptırabilecek. Söz konusu yaş aralığında bulunan çocuklar, ebeveynlerinin kura kat sayılarını etkilemeyecek. Hac ön kayıtları 13 Eylül - 11 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılacak. 2024 yılı hac ön kayıtları, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yine sadece e-Devlet üzerinden alınacak. İlk defa kayıt yaptıracak olan vatandaşlarımız, öncelikle kayıt ücreti olan 450 TL'yi anlaşmalı bankalara (Albaraka Türk Katılım, Emlak Katılım, Kuveyt Türk Katılım, Türkiye Finans Katılım, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, T.C Ziraat Bankası, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım) yatırdıktan sonra hac ön kaydını yapabilecek.  "2024 Yılı Hac Organizasyonu" ile hac ön kayıtlarına dair detaylı bilgiye; Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün resmî internet sitesi olan www.hac.gov.tr web adresinden, Genel Müdürlüğümüz sosyal medya hesaplarından (@hacveumredib) ve il-ilçe müftülüklerimizden ulaşılabilecek. Ayrıca Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz çağrı merkezinden (0 850 260 13 13) hac ön kayıt süreci ve güncellemelere dair bilgi alınabilecek.” 


ÖNEMLİ HATIRLATMALAR!
Hac ön kayıtlarının alınacağı 13 Eylül - 11 Ekim tarihleri arasında; 1-kayıt durumunun kontrol edilmesi, 2-kategori değişikliği, iletişim ve adres bilgileri, grup güncellemeleri, gruptan ayrılmalar, 2-kura ili değişikliği ve çocuk adayların kaydı gibi. Tüm işlemler e-Devlet üzerinden yapılabilecek.  

MİNE BADAN

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!