Çocuklar için hızlı okuma kursları başladı Çocuklar için hızlı okuma kursları başladı
Tutuklu sanık Mikail O, Manisa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Mağdur Esra O. ve yakınları ile taraf avukatları ise mahkeme salonunda yer aldı.
Kasten öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklu yargılanan sanık Mikail O. eşi Esra'nın kendisini aldattığını öne iddia ederek, bu konuda mahkemeye sunduğu bazı tanıkların dinlenilmesini istedi.
Mahkeme heyeti ise sunulan yeni tanıkların hangi konularda tanıklık edeceği hususunda net bilgi verilemediği için yeni tanıkların dinlenilmesi talebinin reddetti.
Eşi Esra'nın olaydan bir gece önce saat 03:00 sıralarında kardeşi Deniz B.'ye ait sim kartın takılı olduğu telefonla biriyle görüştüğünü ve kiminle görüştüğü konusunda kendisine bilgi vermediğini öne süren sanık Mikail O, eşinin telefonla kiminle görüştüğünün ortaya çıkarılmasını, bu görüşmeden aldatıldığını düşündüğünü, bu konunun açıklığa kavuşturulmasını ve tahliyesini talep etti.
Mağdur Esra O. ise bu sim kartla o gece bir telefon görüşmesi yapmadığını söyledi.Mahkeme heyeti de Esra O.'nın kullandığı Deniz B.'ye ait sim kartın belirtilen gündeki HTS kayıtlarının araştırılmasına, sanık Mikail O'nun tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın da 11 Kasım'a ertelenmesine karar verdi.
Duruşmanın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Esra O. tutuklu eşinin üzerine attığı suçlamalara üzüldüğünü kaydederek, "Beni üzen şey, onun için bugüne kadar onca fedakarlık yapmama rağmen bana bu iftiraları atması. Tutukluluğunun devam etmesini istiyorum çünkü bana bunu yapan hapisten çıktığı zaman öldürmeye de çalışır. Hapisten çıksın istemiyorum, çocuklarımın ve benim hayatımı alt üst etti." Diye konuştu.

Olay

Geçen yıl 20 Kasım'da Saruhanlı ilçesinde yaşayan Mikail O'nun, tartıştığı eşi Esra O'nun boğazını 3 çocuğunun önünde falçatayla kestiği iddia edilmişti. Yaralanan kadın olay yerine gelen anne ve babası tarafından kurtarılmış, kaldırıldığı Manisa Şehir Hastanesi'nde boğazına dikiş atılmıştı. Gözaltına alınan Mikail O. ise sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe tutuklanmıştı.