Bugün sizinle iki kelimenin ne kadar önemli olduğunu açıklamak  istiyorum . Kaza ve İhmal!Sözlüğe göre «kaza», «kimsenin eli olmadan ansızın meydana gelen zararlı bir olgu» dur.
İhmal ise ,gereken ilgiyi göstermeme, boşlama, savsaklama, savsama, önem vermeme anlamına geliyor.  Dün çok acı bir olay ile karşı karşıya geldik. Salihli'de bir baba ve oğlu kuyuya düşerek acı bir şekilde can verdi. Cümleler  kolay yazılıyor fakat hiç tanımadığım bir ailenin acısını derinden hissettim. Müslüman bir genç olarak  kaza ve kadere inanıyorum . Fakat bazı şeyler var ki düşündürüyor. Kuyuya düşen Batu'nun oyun parkında oynadıktan sonra az ileride bu mesafe çok uzak değil yaprak toplamak istiyor. Bazı kendini bilmez insanların açtığı kaçak sondaj batu ve babasının ölümüne bir annenin yıkılışına neden oldu ! Kaçak sondajin nedeni ise ucuz yoldan iş görmek olmalı.  Bu hastalıklı düşünce bir aileyi yok etti. Yukarıda belirttiğim kaza ve ihmalin sözlük anlamı tam da burada nokta atışı yapıyor. Batu ve babası normal bir şekilde ölmedi ihmaller doğrultusunda aramızdan ayrıldılar.
Kacak sondajı parkın yakınında açmak nasil bir insanlıktır! Açtınız neden kapama gereği duymadınız ! Boyle bir caniliğe sebep olanların  gereken en ağır cezayı almaları dileğim. Umarım ihmaller, daha çok masum canın ölümüne  neden olmaz...