Hayvanları Koruma Derneği Manisa’ya  ( HAKDEM) bağışlanan ürünler satılarak elde edilen gelir ile sokak hayvanlarının mama ve tedavi ücreti karşılanıyor.

Manisa’da sokak hayvanları için faaliyet gösteren HAKDEM, sokak hayvanları için vatandaşlar tarafından  bağışlanan 2’nci el  eşyalar, giysiler , takılar makul fiyat ile dernek gönüllüleri tarafından  satışa çıkarılıyor. Elde edilen ücretler ise patili dostların mama ve tedavi ücretlerinde kullanılıyor. Kültür sitesinde açılan Pati Çarşı’sında  2. El Eşya Sergisi her ayın 3’üncü haftasında hizmete açılıp beş gün faaliyet gösteriyor.

İzmir'de 442 düzensiz göçmen ve 8 göçmen kaçakçısı yakalandı İzmir'de 442 düzensiz göçmen ve 8 göçmen kaçakçısı yakalandı

‘ÜCRETLER DAHA ÇOK TEDAVİ MASRAFLARINDA  KULLANILIYOR’

HAKDEM dernek gönüllüsü Semra Özbay sergi hakkında yaptığı açıklamalarda,  “Biz burada gönüllü olarak çalışıyoruz. 2011 yılından itibaren de resmi olarak Büyükşehir Belediyesinin etkinlerinde faaliyet gösteriyoruz. Burada toplanan gelirler sokak hayvanları için harcanıyor. Toplanan  gelir ile sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını gideriyoruz. Ücretler daha çok tedavi masraflarında  kullanılıyor. Satışa sunulan ürünler cüzi bir rakama satılıyor. Bu iş gönüllük işi ‘’ifadelerini kullandı.