Partisinin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, imar planı ile ilgili de son durumu anlattı. MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner öncülüğünde tam kadro olarak ilçelerde ve şehir merkezinde mahalle ziyaretleri yaparak vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirten Şener Özten, sorunların çözümü ve projelerdeki son durumları halka anlattıklarını dile getirdi. Özten, Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 1/5000’lik imar planlarının hazır olduğunu,  1/1000’lik planların da önümüzdeki ay çıkacağını belirtti.

‘TAM KADRO İLE İLÇELERİMİZİ GEZİYORUZ’

Pandemi döneminde tüm ülkelerin ekonomik olarak zorlandığını anlatan MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, “Dünya’da etkili olan ekonomik sorun Türkiye’yi de etkiledi. Bazı siyasi partiler yalan yanlış açıklamalarda bulunuyorlar. Sanki sorunlar sadece bizdeymiş gibi. Başka parti temsilcileri mahalleri ziyaret ederek vatandaşları yanlış yönlendiriyor. Bu partilerin basına yansıyan açıklamalarının çoğu yalan. İl Başkanımız Murat Öner, il başkan yardımcıları yönetim kurulu üyeleri tam kadro ile ilçelerimizi geziyoruz.  Buralarda sorunları ve talepleri dinliyoruz. Bununla birlikte sıkıntıları çözüyoruz.” dedi.

‘BAZI MAHALLERDE VATANDAŞ YANLIŞ YÖNLENDİRİYOR”

İmar planı çalışmalarına değinen Şener Özten, “ 1/5000’lik imar planları hazır. Şimdi ise 1/1000’lik imar planları da önümüzdeki ay çıkıyor. Hepsi birden çıkmayacak. Mesela Şehzadeler’de 3 mahallemizin imar planı onaylanır. En azından askıya çıkar. İtirazlar değerlendirilir. Bu konu ile ilgili çalışmalar sürüyor.  Manisa’nın çehresi açılacak. Park yerleri, sosyal alanlar, sağlık ocakları yapılacak. Vatandaşlar daha iyi evlerde oturacaklar. Buna rağmen başka siyasi parti mensupları bazı mahallerde vatandaşı yanlış yönlendiriyor. Biz bu yanlış yönlendirmeyi bile engelliyoruz.” diye konuştu.

Besici bayram yapamayacak! Besici bayram yapamayacak!

“ÜRETİCİNİN DOĞRU YÖNLENDİRİLMESİ LAZIM”

Çiftçilerin yaşadıkları zorlukları bildiklerini ve destek paketleri ile çözümlerin üretildiğini aktaran Özten,  “Bu sene pamuk ekenler kar yaptı. Çiftçinin bilinçlenmesi gerekiyor. Herkes aynı şeyi ekmemeli. O sene ne kar yaparsa çiftçi diğer sene ona dönüyor. Onun için üreticinin doğru yönlendirilmesi lazım. Tabi ki sorun yok değil. Dünya’da bir sorun var. İlk önce bir pandemi dönemi oldu. Sonrasında ise Ukrayna ve Rusya savaşı var.  Bu durumlar herkesi etkiliyor. Tüm dünya bu durumdan etkilenmektedir.” ifadelerini kullandı.

“MHP VE AK PARTİ BÜYÜK BİR UYUM İÇİNDE”

Seçime az bir süre kaldığını belirten Özten, “Ben Manisa’da bir sıkıntı görmüyorum. Manisa’da bir birliktelik var. Çok iyi bir uyumum var. Cumhur İttifakı olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Manisa’da MHP ve AK Parti büyük bir uyum içinde çalışıyor. Bizler burada şehrimize ne yapabiliriz. Sorunları nasıl çözebiliriz diye bu yönde çalışmalarımızı yürütüyoruz.” şeklinde konuştu.