Türkiye'nin tanınmış holding ve markalarında 14 yıl üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra memleketi Manisa Ahmetli'de bağcılık yapmaya başlayan Anıl Sözüer, yaptığı hayır işleriyle de vatandaşların gönlünde taht kurdu. Sözüer, kendi öz kaynaklarıyla evi olmayana ev, işi olmayana iş imkanı sağlıyor.

         Manisa Ahmetli'de bağcılık yapan Anıl Sözüer, Türkiye'nin tanınmış holding ve markalarında 14 yıl üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra memleketine dönüp tarımla uğraşmaya başladı. Yaptığı hayır işleriyle vatandaşların gönlünde taht kuran Sözüer, kendi öz kaynaklarıyla evi olmayana ev, işi olmayana iş, okullara yardım, öğrencilere burs, engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye, yatalak hastalara evde bakım hizmeti ve gıda yardımı gibi daha birçok konuda yaptığı hayır ve iyiliklerle dikkat çekiyor.

         İYİLİK HAREKETİNİN YAYILMASINI İSTİYOR

         Başlattığı iyilik hareketinin dalga dalga yayılarak artmasının en büyük dileği olduğunu belirten Sözüer, "Gencinden yaşlısına, engellisinden çocuğuna kendi imkanlarım ve çevremi kullanarak yardımcı olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum" dedi. Kimsesizlerin kimsesi olmaya gücü yettiğince devam edeceğini belirten Sözüer, "Yüzlerce ihtiyaç sahibi ailemize gıda yardımı, evsiz olan kardeşlerimize ev yapım malzemeleri, yağmurda kiremitlerinden su alan evlerimize tadilat için gerekli kiremit ve malzeme yardımı, 160 üzeri işsiz gençlerimize ve kadınlarımıza iş imkanları, yatalak hastalarımıza dijital profesyonel hasta yatağı, engellilerimize tekerlekli sandalyeler ve teçhizat için yardım elimizi uzatıyoruz" diye konuştu.

         250 ÇOCUĞA DESTEK SAĞLADI

         Maddi imkanı yetersiz ailelerin üniversite eğitimi gören çocuklarına burs yardımı da yaptığını belirten Sözüer, "Başarılı üniversite öğrencilerimize burs, yaklaşık 250 evladımıza kıyafet ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Okullarımıza dezenfektan, maske, ateş ölçer gibi desteklerimiz ile bir nebze de olsa yaşadığımız şehrin kent kimliğine ve toplumsal yapısına katkı sunmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.