İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, vatandaşların artık çok bilinçli olduğunu, seçmeni ve sorunlarını küçümseyen partilerin seçimi kaybedeceğini söyledi. Z kuşağı olarak nitelenen gençlerin de seçimlerde belirleyici olacağını belirten Akan, İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanlığı olarak tüm seçim hazırlıklarını tamamladıklarını ve seçime hazır olduklarını vurguladı. 

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Manisa Manşet Gazetesi’ne partisinin ilçe genelinde yaptığı çalışmalar ve genel siyasete ilişkin düşüncelerini anlattı. İYİ Parti’nin seçmeni çok önemsediğini ve bunun bir göstergesi olarak Genel Başkan Meral Akşener’in son 3 yıldır her hafta en az 2 gün il ve ilçe ziyaretleri yaptığını anlatan Akan, hem sokakta hem de sosyal medyada çok iyi bir siyaset yürüttüklerini kaydetti. Akan, “Biz seçmeni çok önemsiyoruz. Seçmen artık çok bilinçli ve seçmeni küçümseyen kaybedecek. Vatandaşlar, bir yandan Genel Başkanların yaptıklarına ve söylemine bakıyorlar, diğer taraftan da yerel teşkilatlara bakıyorlar, kararlarına buna göre veriyorlar” dedi. 

SEÇİMİN KADERİNİ Z KUŞAĞI BELİRLEYECEK 

Sokakta vatandaşın nabzını iyi ölçtüklerini ve kendilerini iyi anlattıklarını kaydeden Akan, sosyal medyada da çok aktif bir çalışma yürüttüklerini belirtti. Akan, “Farklı sosyal medya mecralarında, çeşitli hedef kitlelere ilişkin farklı içerikler üretiyoruz. Profesyonel bir sosyal medya ekibimiz var. Kendimizi bu mecralardan en iyi şekilde anlatıyor; çözüm önerilerimizi vatandaşlara en iyi şekilde iletiyoruz. Seçmen bizi hem sokakta, hem de sosyal medyada görüyor” diye konuştu. Akan, gençlere yönelik özel çalışmalar içinde olduklarını belirtirken de “İlk genel seçimlerde 7.2 milyon kişi ilk kez oy kullanacak. Bunlar Z kuşağı dediğimiz gençler. Ülkenin geleceğini değiştirecek bir oy potansiyeline sahip. Onlarla da çok iyi irtibat kuruyoruz. Gençlerden çok ciddi bir oy alacağız” ifadelerini kullandı. 

‘YUNUSEMRE’Yİ KAĞIT ÜSTÜNDE KAYBETTİK’ 

4 yıllık bir parti olmalarına rağmen çok iyi çalıştıklarını ve merkez sağa yerleştiklerini anlatan Tufan Akan, 81 ilde ve 900’ü aşkın ilçede aktif bir siyaset yürüttüklerini vurguladı. Akan, Yunusemre’de yaptıkları çalışmaları şöyle anlattı: “Bütün teşkilatlarımız çok dinamik. 31 Mart 2019 seçimlerinde kağıt üzerinde seçim kaybettiğimiz yerler oldu. Bunlardan biri de benim ilçe başkanlığını yaptığım Yunusemre’ydi. Ama bu bizi küstürmedi aksine daha da hırslandırdı. 31 Mart seçimlerinden hemen sonra yeniden sahaya çıktık. Sokak sokak mahalle mahalle dolaşmaya başladık. En az oy aldığımız yerden başlayarak bu çalışmaları yapmaya başladık. Yunt dağından başlayarak Barbaros, Yenimahalle, Fatih, Cumhuriyet gibi mahallelerden başlayarak çalışma yürüttük. 

SEÇİM İÇİN TÜM HAZIRLIKLAR YAPILDI 

Yunusemre genelinde 87 mahallemiz var. Ben ilçe başkanı olarak görev yapıyorum, bana bağlı teşkilat başkanımız var, ona bağlı 6 teşkilat başkan yardımcısı bulunuyor. Çeşitli alanlarda uzman olan bu 6 arkadaşımıza bağlı 87 mahalle başkanımız ve mahalle teşkilatlarımız var. 87 mahalle temsilcimize bağlı ayrıca 524 sandık görevlilerimiz var. Tüm sandıklarımızda yarın seçim olacakmış gibi sandık başkanlarımızı belirledik. Yarın seçim kararı alınsa, iaşe görevlilerinden kullanılacak araçlara, kimin nereye gideceğinden ıslak imzalı tutanakları kimin getireceğine kadar her şey hazır. Bu yapıyı 4 yıl önce oluşturamadan direk seçime girmiştik. Artık kağıt üzerinde seçim kaybetmeyeceğiz. Yunusemre’de en çok üyesi bulunan ikinci partiyiz.” 

Yaz ortasında kömür kuyruğu! Yaz ortasında kömür kuyruğu!

YENİ PARTİ OLMANIN SIKINTILARI AŞILDI 

Muhalefette bulunmanın, hele de yeni bir parti olmanın zor olduğunu ve ilk dönemler bunun sıkıntısını yaşadıklarını anlatan Tufan Akan, “İlk başlarda herkesin endişeleri vardı; acaba İYİ Parti tutar mı, merkez partisi algısı oluşur mu? Teşkilatlanma çok zordu, ama teşkilatlanmadan sorumlu Koray Aydın gibi çok tecrübeli bir yöneticimiz var. Genel Başkanımız her zaman halkın arasında. Biz de sürekli sahadayız. Bahsettiğim sıkıntıları bu şekilde aştık. Gezerek, vatandaşı dinleyerek aştık” şeklinde konuştu. 

‘RÜZGAR İYİ PARTİ’DEN YAN ESİYOR’ 

2001 krizinin AK Parti iktidarını doğurduğunu, bugün ise rüzgarın İYİ Parti’den yana estiğini ifade eden Akan, vatandaşın yaşanan sorunlar karşısında partilerini bir umut olarak gördüğünü belirtti. Akan, “Geçen hafta Karaali Mahallesi’nden bir esnaf arkadaşımız faturasını atmış, 18 bin lira. Kiranın 4 katı oranında bir elektrik faturası. Dükkanı kapattığını söylüyor. Yeni bir siyasi partinin kurtarıcı olarak görülmesi gayet doğal. Partimize her geçen gün teveccüh artıyor, üye sayımız artıyor” ifadelerini kullandı. 

HEDEF MANİSA’DA 10’DAN FAZLA BELEDİYE 

Millet İttifakı olarak hem genelde, hem de yerelde çok iyi bir işbirliği sürdürdüklerini anlatan Akan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Millet İttifakı’nın iki bileşeni olan İYİ Parti ve CHP arasında hem genel başkan düzeyinde hem de teşkilatlarda çok iyi bir işbirliği var. İki partinin yöneticileri olarak Manisa’da sık sık bir araya geliyoruz. Ayrıca 6 siyasi partinin bir araya gelmesi, bu ittifakın daha da büyüyeceği anlamı taşıyor. Seçim yarışını kazanıp ülkemizi güçlendirilmiş parlamenter sisteme taşıyacağız. Yerel seçimlerde de Manisa’da büyükşehir ve iki merkez ilçeyle birlikte 10’dan fazla belediyeyi kazanacağız.”